fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne szkło posiadające zredukowany węglowy ślad

Do niedawna szkło ze zredukowanym węglowym śladem było jedynie dostępne w naszych myślach. Od teraz stało się to jednak rzeczywistością, ponieważ Saint-Gobain Glass uruchomiło produkcję szkła, które jako pierwsze na rynku posiada zredukowany ślad węglowy ORAÉ®. W budowlanym przemyśle produkcja ta stanowi milowy krok na drodze, jaka wiedzie do redukowania negatywnych wpływów przeprowadzanych inwestycji na naturalne środowisko. Rozpoczyna się właśnie nowa era w branży budowlanej.  (uprawnienia budowlane program) 

Nowoczesne szkło posiadające zredukowany węglowy ślad
Nowoczesne szkło posiadające zredukowany węglowy ślad

Ważność szkła w budownictwie

Patrząc już na okres sprzed ponad 100 lat architektoniczni wizjonerzy wprawiali w zadziwienie cały świat projektami, gdzie główną rolę pełniły fasadowe rodzaje przeszkleń. Tendencja ta miała swój rozwój w II połowie XX wieku. Obecnie zjawisko to jest traktowane jako powszechne i jednocześnie pożądane. Szklane wielkoformatowe rozwiązania mają wiele zalet, począwszy od estetycznych walorów, jakie wynikają z bardzo dobrych optycznych parametrów. Bryła w związku z tym uzyskuje lekkość i wyróżnia się ona w otoczeniu. Wzrastająca popularność fasad szklanych nie opiera się tylko o te zalety. Bardzo ciężko obecnie znaleźć inny rodzaj materiału, jaki z powodzeniem będzie spełniał wiele oczekiwań oraz wymagań. Wiążą się one z komfortem użytkowania oraz z jego wpływem na naturalne środowisko.. (uprawnienia budowlane segregator)  

Nowoczesne fasadowe szkło

Firma Saint Gobain Glass dokonała wysiłku zarówno pod kątem twórczym, jak i naukowym. Wielu zaangażowanych specjalistów zaangażowanych w przygotowanie projektu oraz jego realizację sprawiło, że został osiągnięty efekt. Powstało iw związku z tym innowacyjne fasadowe szkło o zredukowanym węglowym śladzie. Innowacja ta obejmuje tak naprawdę skalę światową. Stosowanie go zapewni zajście radykalnych zmian w sposobie patrzenia na branże budowlaną pod względem ochrony środowiska naturalnego oraz mieszkańców. Należy pamiętać, że budowlany sektor aż w 40% przyczynia się do emisji cieplarnianych gazów. W związku z tym głównym priorytetem firm działających w tej branży jest dążenie do pomniejszenia negatywnych oddziaływań obiektów na atmosferę i klimat. Szkło ORAÉ® ma w tym momencie dokonać rewolucji w obecnej architekturze. (uprawnienia budowlane 2022) 

Bazowe szkło ORAÉ®

Bazowy rodzaj szkła ORAÉ® posiada aż w 40% mniejszy węglowy ślad, porównując je do rozwiązań, jakie stosuje się obecnie.  (uprawnienia budowlane cennik) Mając do czynienia ze szkłem, którego grubość wynosi 4 mm, węglowy ślad kształtuje się na poziomie zaledwie 7 kg CO2eq/m2. Wynik ten jest wręcz doskonały. Został on osiągnięty poprzez wykorzystanie szklanej stłuczki w ilości wynoszącej 70%. Zastosowano tu również w pełni zieloną energię podczas całego wytwórczego procesu. W związku z kompleksowym podejściem do ochrony środowiska i korzystając z odnawialnej energii, aż po dokonanie w znacznym stopniu redukcji związanej z zapotrzebowaniem na surowce propozycja szkła od firmy Saint Gobain Glass jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Oferowany przez nich produkt przybliża budowlany sektor do osiągnięcia w 2050 roku klimatycznej neutralności. Firma prezentuje znakomity filar działań, jaki zmierza do obniżenia emisji inwestycji zarówno wbudowanej, jak i operacyjnej.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com