fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne rolety i żaluzje wewnętrzne

Nowoczesne rolety i żaluzje wewnętrzne są to modele sterowane elektronicznie.

Rodzajów rolet i żaluzji na rynku jest wiele, w zależności od potrzeby wybiera się te, które najbardziej nam odpowiadają, pasują do stylu mieszkania. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

rolety i żaluzje wewnętrzne
rolety i żaluzje wewnętrzne

Oczywiście najlepiej zatrudnić do tego fachowców, by wymierzyli odpowiednio rolety i je właściwie zamontowali, wtedy mamy pewność, że wszystko będzie pasowało i funkcjonowało tak jak trzeba. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Rolety są niedrogie, a także są w miarę szybkim rozwiązaniem. Montaż nie jest skomplikowany. Do nowoczesnych wnętrz dedykuje się rolety gładkie bez dodatkowych ozdób, bardziej stylowe rolety rzymskie wyglądają zdecydowanie lepiej w pomieszczeniach w stylu klasycznym.

A może naturalne tkaniny?

Rolety wykonane z naturalnych tkanin sprawdzają się najlepiej, wprowadzają więcej ciepła do wnętrza. Istotna jest również kolorystyka, naturalne materiały charakteryzują się przede wszystkim pastelowymi odcieniami, mogą to być kolory natury, delikatne brązy, kremy, które sprawdzą się w różnych konfiguracjach kolorystycznych. Większość rolet posiada tkaninę pokrytą specjalną powłoką, która zapobiega osadzaniu się kurzu, czy blaknięciu materiału od słońca. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Nowoczesne fotorolety

Dla osób, które chcą nieco odmiany można polecić fotorolety. Są to  rolety, które posiadają naniesione na powłokę malownicze widoki np. panoramę miasta, czy gór. Tego typu ozdoby odmienią całkowicie charakter pomieszczenia. Można np. zdecydować się na wydrukowanie na takiej powierzchni rodzinnego zdjęcia, wtedy mamy piękny portret w oknie. (testy uprawnienia architektoniczne)

Rolety dzień -noc

Rolety dzień –noc to bardzo dobre rozwiązanie całodobowe. Dzięki nim możemy regulować dopływ światła w dzień i w nocy. Rozwiązanie to posiada dwie warstwy tkaniny, na których znajdują się poziome pasy. W dzień zazwyczaj rozsuwa się je w ten sposób, że między pasami wchodzi dużo światła. Natomiast w nocy zasuwamy je w ten sposób, że pasy nachodzą na siebie tworząc jednolitą, zacienioną powierzchnię. Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego  są one wykonane, najczęściej produkuje się z PCV. W przeciwieństwie do żaluzji z aluminium nie nagrzewają się one pod wpływem słońca. Jest to bardzo pożądana cecha.

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com