fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne rodzaje obór

Każdy z budowlanych inżynierów posiadający odpowiednie uprawnienia może projektować bez ograniczeń obory, bez konieczności patrzenia na jej wielkość. Nowoczesne obory, jakie powstają na terenie Polski sprawiają, że nasz kraj znajduje się w czołówce światowego inwentarskiego budownictwa. 28 grudnia 2019 roku została otwarta kolejna nowoczesna obora w Polsce. Jest to bezpieczna oraz wydajna hala posiadająca 24 udojowe stanowiska. Hala ta znajduje się w miejscowości Koce Schaby. Krowy tych gospodarzy z pewnością mają komfortowe wnętrze. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Nowoczesne rodzaje obór
Nowoczesne rodzaje obór

Współczesne wnętrza w oborach

Na przykładzie wyżej podanej nowoczesnej obory w Koce Schaby przyjrzymy się rozwiązaniom, jakie zostały tam zastosowane. We współczesnych oborach wnętrza planuje się na dwa różne sposoby. W tym wypadku gospodarze dokonali wyboru dwóch paszowych korytarzy, które znajdują się po obu stronach obory, a na środku mamy zwierzęta. Przy korytarzowej posadzce zastosowano przemysłową metodę, a paszowe stoły zostały wzmocnione przy zastosowaniu żywicy. Częścią, jaka jest trudna do wbudowania to miejsce, gdzie utrzymuje się krowy. Obecnie na podłodze ściółka zarówno głęboka, jak i płytka jest już nie praktykowana w nowoczesnych obiektach. Pochłania ona dużo materiału, jakim jest siano oraz wiele czasu.  (uprawnienia budowlane 2022)  

Obora na zgarniakach

Alternatywę stanowi tu obora na tzw. zgarniakach. W korytarzach gnojowych wykonywana jest płaska posadzka ze szczelnego betonu. Gnojowicę zgarnia się przez całą długość, jaką ma obora i wpycha się ją do poprzecznego kanału. Jest to kanał zrzucania gnojowicy, gdzie za pomocą hydraulicznych pras trafiają one do pośredniego i zewnętrznego zbiornika. Taka posadzka ma jednak swoje wady. Jest nią przede wszystkim to, że taki rodzaj posadzki jest śliski zarówno przed, jak i po zgarnięciu gnojowiska. Przy występowaniu dużych mrozów po prostu ona zamarza. Dodatkowo na działce trzeba mieć sporo miejsca, aby ulokować zbiornik na gnojowicę. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że jest to spory rodzaj obiektu. Jego średnica ma czasami nawet 40 metrów, a wysokość ścian osiąga wartość wynoszącą do 8 metrów.  (uprawnienia budowlane) 

Budowlane rewolucje na wsiach

Chociaż w wielu publikacjach porusza się tematy związane z branżą budowlaną, to jednak wieś jest zazwyczaj pomijana, co jak okazuje się jest niesłusznym postępowaniem.  (uprawnienia budowlane segregator )  Na wsiach dokonuje się budowlana rewolucja, a wyposażenie obiektów jest oparte na innowacyjności. Obecnie krowy w nowoczesnych oborach są dojone nie ręcznie przez gospodarza, lecz robią to roboty. Pasza przygotowywana jest i podawana przez automatyczne rodzaje stołówek. Można w elektroniczny sposób monitorować stado, a wszystkie informacje przychodzą na telefon komórkowy do gospodarza. Roboty mogą także sprzątać. To wszystko sprawia, że produkcja mleka jest jak największa i posiada wysoką jakość. I takie rozwiązania przynoszą sukces. Nasi rolnicy sprawili, że w tej dziedzinie jesteśmy europejskimi liderami.  (uprawnienia budowlane program) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com