fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne kominki gazowe

Kominki posiadają szczególny urok, w każdym wnętrzu czy to tradycyjnym, staroświeckim, czy nowoczesnym.

Nowoczesne kominki gazowe
Nowoczesne kominki gazowe

Można wybierać pomiędzy tradycyjnymi formami kominków na drewno, czy nowoczesnymi rozwiązaniami, które wykorzystują  nowatorskie rozwiązania, dzięki czemu nie musimy posiadać całej instalacji związanej z tradycyjnym kominkiem. Wiele osób nie decyduje się na kominek z racji tego, iż nie posiada odpowiedniej instalacji lub miejsca na standardowe kominki. Alternatywą dla takiej sytuacji są kominki gazowe, które nie wymagają skomplikowanej instalacji, a także sporo przestrzeni na całą obudowę.

Nowoczesne modele przybierają przeróżne postacie, mogą być bardzo wąskie i mieścić się w różnych miejscach. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Zalety kominka gazowego

Kominek gazowy nie wymaga żadnej obsługi, możemy nim sterować za pomocą nowoczesnych aplikacji wprowadzonych w smartfonie, czy też za pomocą pilota. Z kominkiem gazowym łączą się następujące zalety: łatwo i wygodnie się nim steruje, można go zaprogramować, czyli określić np.. jego czas działania, jest to propozycja ekologiczna, daje przyjemne, naturalne ciepło i co najważniejsze można go zainstalować w miejscach, gdzie nie ma tradycyjnego komina. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Różne możliwości związane z kominkiem

Dzięki kominkom gazowym uzyskujemy prawdziwy płomień. W zależności od konfiguracji paleniska możemy mieć różne widoki płonącego ognia, spala się w nim gaz a rozpalenie trwa sekundę. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Mamy możliwość zasilania kominka gazowego gazem ziemnym z sieci lub też paliwem płynnym z butli. Możemy więc zainstalować ten typ kominka w każdym domu. Kominki gazowe posiadają hermetycznie zamknięte komory spalania. Zapewniają one najwyższy stopień bezpieczeństwa, jest to bardzo istotna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę . Najlepsze modele kominków posiadają system, który w razie awarii odcina dopływ gazu, kominek jest automatycznie wyłączany. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com