fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

 Nowoczesne instalacje w budownictwie

Aby inteligentny dom w pełni funkcjonował, muszą być założone odpowiednie instalacje elektryczne. Tradycyjne rozwiązania wykorzystują element sterujący, który jest połączony bezpośrednio z przewodami linii energetycznej, z odbiornikiem i np. lampą czy stycznikiem. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

nowoczesne instalacje
nowoczesne instalacje

Centralnym elementem inteligentnego domu jest system automatyki.

W jaki sposób działają systemy inteligentnego domu

Sensory oraz elementy sterujące komunikują się z pozostałymi elementami systemu za pomocą magistrali przewodowej lub bezprzewodowej i nie są ściśle powiązane z elementami wykonawczymi. Podstawą jest odpowiednio programowany system. Systemy inteligentnych domów obejmują całe budynki, jak również wydzielone ich części lub dane pomieszczenia. Wszystko zależy od oczekiwań inwestora. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Popularne rozwiązania w domu

Coraz chętniej sięgamy po nowoczesne rozwiązanie. Tak właśnie jest w przypadku automatyki domowej. Nowoczesne bezprzewodowe systemy pozwalają na opuszczanie np. rolet jednym przyciskiem, czy też włączanie danych urządzeń w domu. (program na uprawnienia architektoniczne)

Popularnym systemem tego typu jest system Legrand. To właśnie on stworzył różnorodne rozwiązania do domów i mieszkań.

Za jego pomocą można sterować różnymi systemami i urządzeniami elektrycznymi w domu np. właśnie opuszczanie rolet zewnętrznych i wewnętrznych. Wszystkie te czynności można wykonywać za pomocą smartfona. Można skorzystać z systemu głosowych, które całkowicie ułatwiają obsługę urządzeń. Pozwalają one na integrowanie urządzenia różnych producentów, co jest bardzo istotne, ponieważ do domu kupujemy różnorodne urządzenia, czasem nie zwracając uwagę na firmy, które je wyprodukowały. (testy 2019 uprawnienia)

Instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii

W nowoczesnym domu nie może zabraknąć zabraknąć również odnawialnych źródeł energii. W tym celu instaluje się pompy ciepła, które mogą ogrzewać dom oraz wodę. Wykorzystuje się w tym celu miedzy innymi energię geotermalną.  Mogą być połączone również z kolektorami słonecznymi, ale w tym przypadku można wykorzystywać je jako źródło ogrzewania. Tego typu systemy są nowoczesnymi instalacjami, które pozwalają na obniżenie kosztów utrzymania domu oraz ochronę środowiska.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com