fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne drewniane domy

Wykonany dom w fabryce zgodnie z najwyższymi standardami może być przytulny, rodzinny oraz ciepły. Jego budowa trwa krótko, a czynniki atmosferyczne nie mają tu żadnego wpływu. Proces budowy może zostać przyśpieszony w związku z zamówieniem gotowych drewnianych prefabrykatów. Ich montażu można dokonać już w kilkanaście godzin. Dom wykonany z drewnianych prefabrykatów, tak samo jak zbudowany w konwencjonalny sposób jest trwały oraz bezpieczny. Po utworzeniu na nim elewacji będzie on wyglądać tak samo, jak stosując inny rodzaj technologii budowlanej. Prace nad drewnianym domem są jednak mniej pracochłonne, a szybkość w pracach budowlanych ma charakter bezkonkurencyjny, w stosunku do murowanej technologii. (uprawnienia budowlane)

Nowoczesne drewniane domy
Nowoczesne drewniane domy

Krótki czas budowy drewnianych domów

Chcąc wybudować dom w stosunkowo krótkim czasie, oraz bez pojawienia się ryzyka, że szybkie prace spowodują gorszą jakość bądź trwałość budynku powinniśmy rozważyć system związany z prefabrykacją. Firma Steico w Czarnkowie uruchomiła trzy lata temu nowoczesny prefabrykacyjny zakład drewnianych domów w szkieletowej technologii. Taki rodzaj domu montuje się z gotowych prefabrykacyjnych elementów powstałych w zakładzie produkcyjnym. Inwestor w związku z tym ma gwarancję, że ściany oraz dach są wykonane zgodnie z budowlaną techniką i spełniają wszystkie parametry związane z energooszczędnością oraz normy. (uprawnienia budowlane kontakt)

System o małej czasochłonności

Sam montaż konstrukcji drewnianej posiada niski poziom skomplikowania, w związku z tym trwa on od 2 do maksymalnie 5 dni. Po trzech miesiącach taki budynek jest gotowy do tego, aby w nim zamieszkać. Skrócenie procesu budowlanego jest wynikiem wyeliminowania mokrych procesów związanych np. ze schnięciem tynku, który to potrzebuje czasu na oddanie wilgoci. Po dokonaniu otynkowania ścian bardzo często trzeba korzystać z nagrzewnic bądź osuszaczy, a czasami latem pomieszczenia należy wietrzyć. To wszystko powoduje opóźnienia w wykańczaniu wnętrz budynku. W szkieletowej drewnianej konstrukcji po jej montażu, już w kolejnym dniu można rozpocząć instalacyjne oraz wykończeniowe prace. (uprawnienia budowlane program) 

Kontrola podczas budowania

Obecnie można wyróżnić dwa rodzaje budowania. Pierwszym z nich jest tradycyjna budowa, polegająca na wznoszeniu od podstaw budynku na placu budowlanym. Drugim rodzajem budowy jest zamówienie prefabrykatów w zakładzie produkcyjnym.  (uprawnienia budowlane 2022) W takim zakładzie elementy tworzy się na produkcyjnych zautomatyzowanych liniach. Następuje tu pełna kontrola parametrów. Po ich wytworzeniu dostarcza się je na wskazane miejsce budowy. Fabryczna produkcja elementów zapewnia ich odpowiednią jakość oraz wymiarową stabilność w wytworzonych prefabrykatach. Wykonuje się je ze surowców, które posiadają certyfikat. To pozwala na redukcję kosztów związanych z budową, jakie należało by ponieść w związku z wielomiesięczną pracą budowlanych ekip. Zanieczyszczenia w związku z tym także uległyby zwiększeniu, a emisja dwutlenku węgla byłaby większa. Patrząc na te minusy, technologia budowania polegająca na korzystaniu z gotowych prefabrykatów drewnianych konstrukcji jest bardzo dobrym i ekologicznym rozwiązaniem. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com