fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nowoczesne domy stodoły

Domy stodoły posiadają prostą bryłę, mają sporo miejsca w swoich wnętrzach. Charakteryzują się prostotą oraz nowoczesnością i naturalnymi proporcjami.

Nowoczesne domy stodoły
Nowoczesne domy stodoły

Można powiedzieć, że nowoczesna stodoła to połączenie tradycyjnej architektury oraz aktualnych trendów oraz dbałości o naturalne środowisko. Ta oszczędna bryła osadzona jest na planie prostokąta, pozbawiona jest np. balkonów, czy wykuszy. Polecanym elementem jest również dwuspadowy dach. Bardzo istotną rolę odgrywają również przeszklenia. Zajmują one wielkie połacie ścian. Głównym ich zadaniem jest doświetlenie wnętrza, otwarta przestrzeń na otoczenie. Panuje tutaj pozytywna energia oraz dobre samopoczucie. Przeszklenia powinny być skierowane na południe lub na zachód, dzięki temu możemy korzystać z energii słonecznej i wspierać system grzewczy budynku. (program na uprawnienia architektoniczne)

Wnętrze stodół

We wnętrzach nowoczesnej stodoły najczęściej znajduje się otwarta strefa dzienna umieszczona na parterze oraz nocna na poddaszu. Najczęściej salon jest duży posiada panoramiczne przeszklenia, które sięgają od podłogi do sufitu. Na górze znajdują się sypialnie oraz garderoba. (testy 2019 uprawnienia)

Domy te najczęściej są wyposażone w pakiet energooszczędność w instalacji np. pompę ciepła, system solarny, wentylacją mechaniczną z rekuperacją.

Domy stodoły cały czas są popularne i raczej nie wyjdą z mody, ponieważ promują minimalizm, który jest bardzo praktyczny i wpisuje się w wiele innych aranżacji. Stodoły nawiązują również do motywów naturalistycznych, związanych są z ekologią, tak więc ten trend będzie się dalej rozwijał. (program uprawnienia architektoniczne)

Jedna z głównych zalet dom typu stodoła jest prosta i łatwa w budowie bryła, która minimalizuje błędy wykonawcze. Projekty te są tanie w budowie i oszczędne na materiale,  jest bardzo istotne. Nieco większe koszty jednak ponosi się jeżeli wykorzystuje się instalacje energooszczędne, oparty na odnawialnych źródłach energii. Pompa ciepła, czy wentylacja mechaniczna z rekuperacją oraz panele fotowoltaiczne obniżają koszty utrzymania budynku, jednakże trzeba w nie zainwestować. Nowoczesne przeszklenia są nawiązaniem do nowoczesnej architektury. Wykorzystuje się je wyłącznie na stronie południowej, gdzie dochodzi najwięcej energii słonecznej. Właściwe projekty domów mają właśnie zaplanowane w tym miejscu salon lub pokój dzienny, czy też pokoje dziecięce oraz gabinet. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com