fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Niepowtarzalny urok -mozaika w łazienkach

Jednym z elementów dekoracyjnych łazienek są płytki mozaika. Na rynku istnieje wielu producentów tych elementów dekoracyjnych. Proponuje się szeroką gamę wzorów i kolorów. Wciąż powstają nowe propozycje. Dopasowuje się kształtem kamienie, fragmenty szkła i ceramiki. Ten sposób dekoracji łazienki wciąż jest popularny i nie wychodzi z mody. Niektórzy wybierają go jako motyw przewodni, gdzie większa powierzchnia łazienki jest wykonana właśnie płytkami mozaikowy min. wprowadzone są również delikatne elementy z zastosowaniem tego typu materiału. Tak więc są albo najważniejszym elementem wykończeniowym lub też kameralnym akcentem dekoracyjnym. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Mozaika w łazienkach

Mozaika w łazienkach

Gdzie mozaika znajduje zastosowanie?

Mozaika znajduje zastosowanie przede wszystkim w łazience, na ścianach, podłogach lub jako element wykończeniowy np. brodzików, luster, blatów. Bardzo dobrze sprawdza się w miejscach łączenia ścian z sufitem, czy ścian łączących z nieregularnymi powierzchniami, a kolumnami, wybrzuszeniami, łukami.

Różnorodne rodzaje mozaiki

Wśród różnych rodzajów mozaiki wyróżniamy mozaikę szklaną. Należą do niej modele przeźroczyste, z domieszkami metali szlachetnych, brokatowych, czy matowych, jak również błyszczących.

Mozaiki metalowe posiadają dodatki miedzi, brązu, czy aluminium. Stosuje się je najczęściej w formie metalowych blaszek naklejanych na mozaikę ceramiczną.

Mozaikę drewnianą stosuje się na ścianach i podłogach. Wytwarza się ją z dębu, czy wenge. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Mozaika z macicy perłowej prezentuje się pięknie, może być dostosowana do ścian, posadzek, może stanowić ozdobne wstawki w meblach czy lustrach. (testy 2019 uprawnienia)

Mozaiki ceramiczne są bardzo popularne i chętnie kupowane. Są odporne na ścieranie, nadają się na zewnątrz, wykonane są  głównie z masy zwykłej szkliwionej. Wykorzystuje się je zazwyczaj do wnętrz, a także na podłogi znajdującej się wewnątrz. Dzięki temu rodzajowi mozaiki można uzyskać niezwykle efektowne dekoracje nawiązujące do motywów muszli. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.