fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nawilżenie bez nawilżacza

Nawilżenie pomieszczeń to obecnie bardzo modny temat. Do wielu z nas już dotarło w pełni, że nadmierne ogrzewanie powietrza jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Wówczas nadmiernie wysuszamy nasze mieszkanie powodując tym samym gorsze samopoczucie. Skrajne przypadki to zapalenie spojówek, alergie, czy problemy skórne. Poznajmy więc moc nawilżaczy powietrza, które pomogą nam zniwelować nasze błędy. (uprawnienia budowlane)

Nawilżenie pokoju

Zbyt suche powietrze

Suche powietrze nie jest niczym dobrym. Przez nie mamy sporo problemów, również tych zdrowotnych. Suche powietrze w mieszkaniu bardzo lubi atakować nasze drogi oddechowe. Przez to dochodzi do wielu infekcji z tym związanych. (uprawnienia budowlane 2022) Na tego typu dolegliwość narażeni są wszyscy, jednak najbardziej dotyczy to małych dzieci, które w pełni nie rozwinęły jeszcze swojej odporności. Nie tylko zdrowie daje nam sygnały, że powietrze w pomieszczeniu jest za suche. Mowa tu m.in. o meblach, na których można zaobserwować pęknięcia. Dlatego naprawdę ważne jest, by kontrolować jakość powietrza w naszym mieszkaniu. Jaka powinna być wilgotność, która powinna panować w pomieszczeniu? Szacuje się, że powinna oscylować w granicach od 40 do 60 procent. Również na wilgotność należy uważać, ponieważ podobnie jak w przypadku suchego powietrza, tak i to nazbyt wilgotne powietrze. Obecnie możemy kupić higrometr, który będzie mierzył wilgotność, jaka panuje w pomieszczeniu. Zapewni to pełną kontrolę stanu powietrza. (uprawnienia budowlane kontakt)

Metody nawilżenia

Najprostszym sposobem na nawilżenie powietrza jest mokry ręcznik. To metoda, która najlepiej sprawdza się zimą, kiedy ogrzewamy nasze pomieszczenia i czasami doprowadzamy tym samym do suchości w pomieszczeniu. Dzięki mokremu ręcznikowi suche powietrze zostaje szybko nawilżone zwłaszcza wtedy, gdy zmoczymy ręcznik i położymy go na jeszcze gorącym kaloryferze. Ręcznik będzie parował, a powietrze będzie się stopniowo nawilżać. Należy oczywiście uważać, ponieważ nadmierne wykorzystywanie tej metody może spowodować zawilgocenie pomieszczenia, a tym samym stworzenia idealnych warunków dla grzybów i pleśni. Innym sposobem może być wykorzystanie mokrego prania. Jednak tu także należy uważać, ponieważ jeżeli prania jest za dużo to wytworzy ona w pomieszczeniu zbyt dużo wilgoci. W praniu obecne są związki, m.in. fosforany i polikarboksylany, które nie mają korzystnego wpływu na nasze zdrowie.

Inne sposoby

Oczywiście możemy się również wspomóc innymi pomieszczeniami, w których panuje większa wilgotność niż w tym, które chcemy nawilżyć. Możemy np. zostawić otwarte drzwi od kuchni, dzięki czemu nawilżymy np. salon. (uprawnienia budowlane program) Oprócz domowych sposobów możemy zainwestować w zakup odpowiedniego nawilżacza powietrza, np. z funkcją jonizacji. Obecnie ze względu na panujący trend nawilżania jest ich naprawdę sporo. Zawierają w sobie wiele funkcji, które można wykorzystać np. również do schłodzenia naszych domowych pomieszczeń. (uprawnienia budowlane program)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com