fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nawilżenie bez nawilżacza

Nawilżenie pomieszczeń to obecnie bardzo modny temat. Do wielu z nas już dotarło w pełni, że nadmierne ogrzewanie powietrza jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Wówczas nadmiernie wysuszamy nasze mieszkanie powodując tym samym gorsze samopoczucie. Skrajne przypadki to zapalenie spojówek, alergie, czy problemy skórne. Poznajmy więc moc nawilżaczy powietrza, które pomogą nam zniwelować nasze błędy. (uprawnienia budowlane)

Nawilżenie pokoju

Zbyt suche powietrze

Suche powietrze nie jest niczym dobrym. Przez nie mamy sporo problemów, również tych zdrowotnych. Suche powietrze w mieszkaniu bardzo lubi atakować nasze drogi oddechowe. Przez to dochodzi do wielu infekcji z tym związanych. (uprawnienia budowlane 2022) Na tego typu dolegliwość narażeni są wszyscy, jednak najbardziej dotyczy to małych dzieci, które w pełni nie rozwinęły jeszcze swojej odporności. Nie tylko zdrowie daje nam sygnały, że powietrze w pomieszczeniu jest za suche. Mowa tu m.in. o meblach, na których można zaobserwować pęknięcia. Dlatego naprawdę ważne jest, by kontrolować jakość powietrza w naszym mieszkaniu. Jaka powinna być wilgotność, która powinna panować w pomieszczeniu? Szacuje się, że powinna oscylować w granicach od 40 do 60 procent. Również na wilgotność należy uważać, ponieważ podobnie jak w przypadku suchego powietrza, tak i to nazbyt wilgotne powietrze. Obecnie możemy kupić higrometr, który będzie mierzył wilgotność, jaka panuje w pomieszczeniu. Zapewni to pełną kontrolę stanu powietrza. (uprawnienia budowlane kontakt)

Metody nawilżenia

Najprostszym sposobem na nawilżenie powietrza jest mokry ręcznik. To metoda, która najlepiej sprawdza się zimą, kiedy ogrzewamy nasze pomieszczenia i czasami doprowadzamy tym samym do suchości w pomieszczeniu. Dzięki mokremu ręcznikowi suche powietrze zostaje szybko nawilżone zwłaszcza wtedy, gdy zmoczymy ręcznik i położymy go na jeszcze gorącym kaloryferze. Ręcznik będzie parował, a powietrze będzie się stopniowo nawilżać. Należy oczywiście uważać, ponieważ nadmierne wykorzystywanie tej metody może spowodować zawilgocenie pomieszczenia, a tym samym stworzenia idealnych warunków dla grzybów i pleśni. Innym sposobem może być wykorzystanie mokrego prania. Jednak tu także należy uważać, ponieważ jeżeli prania jest za dużo to wytworzy ona w pomieszczeniu zbyt dużo wilgoci. W praniu obecne są związki, m.in. fosforany i polikarboksylany, które nie mają korzystnego wpływu na nasze zdrowie.

Inne sposoby

Oczywiście możemy się również wspomóc innymi pomieszczeniami, w których panuje większa wilgotność niż w tym, które chcemy nawilżyć. Możemy np. zostawić otwarte drzwi od kuchni, dzięki czemu nawilżymy np. salon. (uprawnienia budowlane program) Oprócz domowych sposobów możemy zainwestować w zakup odpowiedniego nawilżacza powietrza, np. z funkcją jonizacji. Obecnie ze względu na panujący trend nawilżania jest ich naprawdę sporo. Zawierają w sobie wiele funkcji, które można wykorzystać np. również do schłodzenia naszych domowych pomieszczeń. (uprawnienia budowlane program)  

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.