fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Przełom w walce z zanieczyszczonym powietrzem

W poprzednim artykule opisywaliśmy funkcję antysmogową markiz i ramek okiennych. Dziś chcielibyśmy się skupić na kolejnym produkcie, który został stworzony w związku z chęcią posiadania czystego powietrza. Przedstawmy więc nawiewniki. (uprawnienia budowlane 2022)

Nawiewniki antysmogowe
Nawiewniki antysmogowe

Nowość

Krakowskie firmy Oknoplast oraz Brevis wprowadziły na polski rynek kolejne innowacyjne rozwiązanie – nawiewniki, które filtrują aż do 98% najbardziej szkodliwych dla zdrowia cząsteczek smogu PM10. Zapoznajmy się więc z nimi dokładniej.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Funkcje nawiewników

Smog to zagrożenie, z którym próbują sobie poradzić władze Polski na najwyższych szczeblach, a także władze poszczególnych miast. Polityka antysmogowa rozwija się, natomiast jej efektów próżno szukać, a nawet jeżeli będą – na pewno nie ze skutkiem natychmiastowym. Wraz z początkiem sezonu grzewczego mieszkańcy regionów zwłaszcza południowej Polski, jak Kraków, Nowy Sącz, Rybnik, Zabrze – są realnie narażeni na niebezpieczne działanie smogu. Podobnie jak i Warszawa, czy wszystkie większe miasta w Polsce. Jak się okazuje, jego stężenie wewnątrz pomieszczeń wcale nie jest szczególnie niższe niż na zewnątrz. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ obecny w domach kurz, roztocza czy opary z tworzyw sztucznych, poniekąd wymuszają wietrzenie. (uprawnienia budowlane kontakt) To zdecydowanie nieuniknione. Wietrzenie zaś jak wiadomo odbywa się przez okna, które wraz z powietrzem wpuszczają spaliny i różnego rodzaju wyziewy przemysłowe. Aby spróbować temu zapobiec, należałoby wietrzyć w sposób uniemożliwiający przedostawanie się cząsteczek smogu do naszych domowych pomieszczeń. Co oznacza, że należałoby filtrować powietrze przed wpuszczeniem go do środka. Jak to więc zrobić? Do tej pory żaden sprzedawców nawiewników nie oferował rozwiązania antysmogowego, a jedynie miały one funkcje oczyszczające powietrze. Udało się to dopiero z innowacyjnymi nawiewnikami, które zostały wprowadzone przez krakowskie przedsiębiorstwa Oknoplast i Brevis. Nawiewniki antysmogowe filtrują aż do 98% szkodliwych cząsteczek PM10, nie przepuszczając do mieszkania zanieczyszczeń takich jak: pył węglowy, cementowy czy przemysłowy.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Typy nawiewników

Dostępne są dwa typy produktów, które uniemożliwiają przedostanie się smogu. (uprawnienia budowlane program) Są to odpowiednio: nawiewnik INSOLIO Premium, który jest przeznaczony do nowych lub wymienianych okien. Rozwiązanie to montowane jest w przestrzeni, która znajduje się pomiędzy ramą okna a nadprożem. Z kolei drugi z nich to nawiewnik URBINO Premium, który jest produktem do okien, które są już wyposażone w standardowy nawiewnik. Więc jeżeli ktoś już wcześniej zakupił nawiewnik, można go zastąpić nowym, tym razem antysmogowym. Wskazane jest szczególnie, aby raz na cały sezon wymieniać w nawiewnikach filtr, ponieważ to właśnie on odpowiada w dużej mierze za czyste powietrze. Kosztuje to około 30 zł, więc nie jest to duży koszt. W okresie wiosennym można zamontować filtr antyalergiczny, nie dopuszczający do pomieszczeń pyłków kwiatowych. A takie rozwiązanie szczególnie da prawdziwą ulgę alergikom. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.