fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Przełom w walce z zanieczyszczonym powietrzem

Wśród produktów, które pozwalają na filtrowanie zanieczyszczonego powietrza jako zupełną nowość określa się nawiewniki antysmogowe. Zostały one stworzone z myślą o jeszcze większym ograniczeniem możliwości przedostania się do naszych domów niezdrowego powietrza. Sprawdźmy, w jaki sposób to ograniczają.(uprawnienia budowlane 2022)

Nawiewniki antysmogowe
Nawiewniki antysmogowe

Nowość

Krakowskie firmy Oknoplast oraz Brevis wprowadziły na polski rynek kolejne innowacyjne rozwiązanie – nawiewniki. Mają one za zadanie filtrowanie powietrza, dzięki czemu filtrują aż do 98% najbardziej szkodliwych dla zdrowia cząsteczek smogu PM10. Ilość jest naprawdę zaskakująca, ale jakość działania nawiewników to prawdziwy przełom w walce ze smogiem. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Funkcje nawiewników

Nie musimy z pewnością tłumaczyć Państwu, jak bardzo szkodliwy jest smog. Wielokrotnie podkreślaliśmy to w poprzednich artykułach. Słowem przypomnienia – smog to zagrożenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale i życia. Przeciwdziałanie jemu odbywa się nie tylko na poziomie krajowym, ale także lokalnym. Działania te określono mianem polityki antysmogowej. Przeprowadzono badania, które wykazały, że wraz z początkiem sezonu grzewczego mieszkańcy regionów zwłaszcza południowej Polski, jak Kraków, Nowy Sącz, Rybnik, Zabrze – są realnie narażeni na niebezpieczne działanie smogu. Podobnie jak i Warszawa, czy wszystkie większe miasta w Polsce. Jeżeli myślą jednak Państwo, że problem dotyczy jedynie powietrza zewnętrznego – to nieprawda. Zanieczyszczone powietrze bardzo sprytnie przedostaje się do naszych badań, a przeprowadzone w tym zakresie wyniki badań nie pozostawiają złudzeń – powietrze, którym oddychamy w naszych domach jest często znacznie bardziej zanieczyszczone niż to zewnętrzne. (uprawnienia budowlane kontakt) Jest to spowodowane głównie wietrzeniem pomieszczeń. Nie dość, że chcemy mieć odpowiednio duży dostęp do świeżego powietrza to jeszcze w taki sposób pozbywamy się kurzu, roztoczy i alergenów. W związku z tym jesteśmy narażeni na przedostawanie się do naszych domów powietrza z zawartością spalin i wyziewów przemysłowych.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Typy nawiewników

Dzięki stworzeniu nawiewników antysmogowych możemy mieć pewność, że powietrze, które przedostaje się do naszego domu jest jak najbardziej czyste. (uprawnienia budowlane program) Producent oferuje nam dwa rodzaje nawiewników antysmogowych. Są to odpowiednio: nawiewnik INSOLIO Premium, przeznaczony do okien poddanych wymianie lub do całkiem owych okien oraz nawiewnik URBINO Premium, który stanowi uzupełnienie okna, w którym już zastosowano nawiewnik. Pierwsza wersja umożliwia nam montaż w miejscu, którym jest przestrzeń między ramą, a nadprożem. Druga wersja nawiewnika służy wymianie już obecnego na nowy lub doposażenie poprzedniego. Co do działania samych nawiewników wiemy już wszystko, jednak ważne jest także, by raz na cały sezon wymieniać w nawiewnikach filtry. Jak wiadomo w głównej mierze to właśnie one odpowiadają za czyste powietrze w naszym domu.(akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com