fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Geberit Setaplano

Natrysk bezbrodzikowy to po prostu wygoda sama w sobie. Często tradycyjne brodziki mają nawierzchnię płytkową. Nie każdy przepada za tym uczuciem pod stopami. Wolimy już nawet zrezygnować z tego typu natrysku i postawić na tradycyjny prysznic. Z pomocą przychodzi nam wówczas panel Geberit Setaplano. Jest to gładka podłogowa powierzchnia, która jest bardzo przyjemna w dotyku. Nie ma krawędzi, więc jest bardzo delikatny. Sam wybór natrysku powinien paść już na etapie projektowania stanu surowego, ponieważ warto wykonać go przed zrobieniem jastrychu. Panel opiera się przecież na ramie instalacyjnej, którą stawia się na podłożu konstrukcyjnym. Rama może być zainstalowana w późniejszym etapie, jednak oczywiście należy zostawić dla niej odpowiednie miejsce. Przewód odpływu wody w przypadku natrysku bezbrodzikowego powinien być poprowadzony możliwie jak najniżej.(uprawnienia budowlane)

Natrysk bezbrodzikowy z panelem Setaplano

Elementy systemu

Elementami systemu panelowego Geberit Setaplano są: panel, rama instalacyjna, zestaw odpływowy. Zestaw odpływowy powinien zawierać w sobie elementy takie jak: króciec odpływowy z PE-HD, wkładka oraz kielich syfonu, wkład grzebieniowy, uszczelka, pokrywa płytki zaworu, pierścień mocujący do ramy instalacyjnej i zewnętrzna pokrywa odpływu z materiału mineralnego.(uprawnienia budowlane kontakt) Montaż panelu wykonujemy odpowiednio krok po kroku:

1. Zaczynamy od określenia wymiarów panelu. 

2. Wybieramy konkretną ramę instalacyjną, wyposażoną w nóżki. Ich wysokość można regulować odpowiednio do wysokości warstw podłogi. (uprawnienia budowlane 2022)

3. Zestaw odpływowy dobiera się na podstawi wysokości warstw podłogi, czyli tzw. poziomu „0”. I tak:

  • jeśli po zsumowaniu wysokość warstw do poziomu gotowej podłogi jest większa niż 11,5 cm, to wybieramy zestaw odpływowy o standardowej wysokości zasyfonowania 50 mm razem z króćcem przyłączeniowym o typowej średnicy 50 mm (przepustowość 0,65 l/s);
  • jeśli podłoga ma wysokość mniejszą niż 11,5 cm, wybieramy zestaw odpływowy o wysokości zasyfonowania 30 mm, z króćcem węższym – 40 mm. Poniższa tabela przedstawia to w bardziej dokładny sposób:(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Wniosek jest taki, że im podłoga będzie grubsza, tym sam odpływ powinien i może być wysoko. Koniecznie należy zachować spadek około 2%. Jest to odległość od odpływu, która powinna wynosić więcej niż 20 cm. (uprawnienia budowlane program)

Wykonanie

Panel Geberit Setaplano to kompleksowy panel do montażu natrysku bezbrodzikowego. Zawiera w sobie wszystkie elementy, które są niezbędne do jego prawidłowego montażu. Sam panel i jego elementy wykonane są z materiału, który nazywa się Varicor. Jest to minerał, który jest szczególnie odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Dla ułatwienia funkcjonowania i używania posiada antypoślizgową powierzchnię, więc chroni nas przed ewentualnym upadkiem. Przy tym jest on bardzo higieniczny i łatwy w czyszczeniu. Czy warto zainwestować? Oczywiście. W tym przypadku przede wszystkim płaci się za jakość.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com