fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Geberit Setaplano

Natryski bezbrodzikowe to wygodne, a także bardzo ciekawe aranżacyjnie rozwiązania, ale w większości z nich przewidziana jest nawierzchnia z płytek – a nie każdy lubi czuć je pod stopami podczas brania kąpieli. Obawa przed tym uczuciem dyskomfortu bywa nawet przyczyną rezygnacji z natrysku bezbrodzikowego na rzecz zwyczajnego, klasycznego prysznica z brodzikiem. Rozwiązaniem może być właśnie panel Geberit Setaplano. Jego gładka, przyjemna w dotyku tafla daje oczekiwane poczucie komfortu, a jej jednocześnie bezkrawędziowa, wpasowana w podłogę powierzchnia zapewnia swobodę użytkową i maksymalny poziom higieny. Decyzję o zainstalowaniu w łazience panelu do natrysku bezbrodzikowego należy podjąć jeszcze na etapie stanu surowego, zanim zrobimy jastrych. Panel opiera się przecież na ramie instalacyjnej, którą stawia się na podłożu konstrukcyjnym. Ramę możemy wprawdzie zainstalować później, po wykonaniu jastrychu, jednak i tak musimy zostawić dla niej miejsce w postaci zagłębienia, więc z decyzją nie da się zwlekać. Musimy również pamiętać o tym, żeby – jak w każdym brodziku bezodpływowym – odpowiednio nisko wyprowadzić ze ściany przewód odpływu wody.(uprawnienia budowlane)

Natrysk bezbrodzikowy z panelem Setaplano

Elementy systemu

Potrzebne nam będą: panel Geberit Setaplano, rama instalacyjna, a także odpowiedni zestaw odpływowy. W skład zestawu odpływowego wchodzą już wszystkie elementy potrzebne do prawidłowego wykonania przyłącza: króciec odpływowy z PE-HD, wkładka oraz kielich syfonu, wkład grzebieniowy, uszczelka, pokrywa płytki zaworu, pierścień mocujący do ramy instalacyjnej i zewnętrzna pokrywa odpływu z materiału mineralnego.(uprawnienia budowlane kontakt)

1. Zaczynamy od określenia wymiarów panelu. Do wyboru mamy aż 11 formatów (8 prostokątnych i 3 kwadratowe) o wymiarach boków od 80 do 140 cm.

2. Do każdego panelu pasuje konkretna rama instalacyjna, wyposażona w nóżki: cztery (do 100 cm), sześć (powyżej 100 cm) bądź osiem (dla formatu 120 x 120 cm). Ich wysokość można regulować odpowiednio do wysokości warstw podłogi – do 25 cm, z tym, że powyżej 16,5 cm potrzebne będą także dodatkowe elementy przedłużające nóżki ramy. (uprawnienia budowlane 2022)

3. Zestaw odpływowy dobiera się na podstawie docelowej wysokości warstw podłogi, czyli tzw. poziomu „0”. W celu wyznaczenia poziomu „0” musimy określić planowaną grubość izolacji, jastrychu oraz wykończenia podłogi (najczęściej są to płytki ceramiczne). I tak:

  • jeśli po zsumowaniu wysokość warstw do poziomu gotowej podłogi jest większa niż 11,5 cm, to wybieramy zestaw odpływowy o standardowej wysokości zasyfonowania 50 mm oraz z króćcem przyłączeniowym o typowej średnicy 50 mm (przepustowość 0,65 l/s);
  • jeśli podłoga ma wysokość mniejszą niż 11,5 cm, powinniśmy wybrać zestaw odpływowy o wysokości zasyfonowania 30 mm, z króćcem węższym – 40 mm (potrzebna wtedy będzie również przejściówka do rury odpływowej w ścianie, która ma 50 mm). To rozwiązanie ma trochę mniejszą przepustowość niż poprzednie wynoszącą (0,5 l/s). Rodzaj zestawu odpływowego i wysokość poziomu „0” wpływają także na wyprowadzenie odpływu ze ściany. Musi się znaleźć na odpowiedniej wysokości – dla wysokości zasyfonowania 50 mm nie wyżej, niż na poziomie wskazanym w naszej tabeli:(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Jak widać, im podłoga grubsza, tym odpływ może być znacznie wyżej. Pamiętajmy, że na przyłączu powinno się zachować spadek 1,5 – 2%, więc jeśli odległość od odpływu przekracza 20 cm (tyle przyjęto w tabeli), wówczas poziom należy jeszcze o kilka milimetrów obniżyć. UWAGA – w przypadku podłóg o wysokości mniejszej niż 95 mm (zasyfonowanie o wysokości 30 mm) średnica króćca znajduje się jeszcze niżej – około 21-22 mm nad podłożem. (uprawnienia budowlane program)

Wykonanie

Panel do natrysków bezbrodzikowych Geberit Setaplano wykonany jest z kompozytowego mineralnego materiału o nazwie Varicor, bardzo odpornego na uszkodzenia, wysoce higienicznego i o bezpiecznej antypoślizgowej powierzchni.

Podziel się:

Ocena artykułu:

1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.