fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Nadzór na budowie

Osobą czuwającą nad każdą czynnością wykonywaną na placu budowy jest sam kierownik. Czasami zdarza się, że dołącza do niego inspektor nadzoru budowlanego. To na ich barkach leży odpowiedzialność za jakość wykonywanej pracy. Dlatego też ich zadaniem jest głównie upewnienie się, że wszystko na placu budowy przebiega w odpowiednim, prawidłowym porządku. (program do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Oczywiście na celu mają, aby prace szły zgodnie ze zleconym projektem, czy samymi przepisami Prawa Budowlanego. Godnym zaznaczania jest fakt, że nawet prace murowe są poddawane sprawdzeniu. Jednak tutaj ciężko jest przeprowadzić precyzyjny nadzór. Nie trudno o mały błąd, który może spowodować duże problemy dla całego budynku. Najważniejsza jest po prostu przewidywalność i szybie wychwytywanie błędów, żeby uniknąć groźnych komplikacji. Bardzo szybko możemy stwierdzić, czy praca murarska została wykona należycie przestrzegając zasad bezpieczeństwa- wystarczy, że zwrócimy dużą uwagę na główny element. Jeśli zauważymy nawet niewielkie niedociągnięcia, dobrym i oczekiwanym ruchem byłoby przygotowanie zaleceń wykonawczych.(jak wygląda egzamin na uprawnienia) Pomoże to zdusić każdy problem w zarodku. Taki rozkaz wprowadzenia poprawek zostaje wydawany oczywiście przez kierownika. Rzeczą, bez której praca nie będzie szła szybko i efektywnie jest brak komunikacji. Dlatego każdy kierownik stara się stworzyć odpowiednie więzi ze współpracownikami.(testy 2019)

Rozmowa to podstawa

Najwyższa jakość pracy zostanie osiągnięta, tylko wtedy jeśli trzyma się od początku czynności pierwszego projektu. Czasami może zdarzyć się, że pewnych punktów nie jesteśmy pewnie, lub po prostu mamy wątpliwości. Wtedy najzwyklejsza rozmowa z projektantem szybko rozwieje wszelkie zagwozdki. Kierownik budowy jest także zobligowany do prowadzenia dziennika budowlanego, w którym zaznacza wszystkie czynności, również prace murowe. Ważne jest by zachować najwyższą dbałość o szczegóły podczas prac. Oczywiście zawsze przydatne jest posługiwanie się nowoczesnymi narzędziami. (szczegółowy program egzaminu)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com