fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kontrole z ramienia nadzoru budowlanego

Z roku na rok znacznie powiększa się zagęszczenie placów budowy. Budynki wielorodzinne, osiedla, bloki… Nie da się ukryć, że inwestycje deweloperskie przeżywają swój zdecydowany rozkwit.

W związku ze stałym wzrostem powstawania różnego rodzaju obiektów budowlanych, także inspektorzy nadzoru budowlanego mają ręce pełne roboty. Należy jednak pamiętać o tym, że do obowiązków osób, które pracują dla nadzoru budowlanego, nie należy jedynie przyjemność, jaką niewątpliwie jest odbiór gotowego budynku.

Inspektor nadzoru budowlanego musi także sprawować czynności kontrolne. Deweloperzy nie mają, niestety, możliwości uniknięcia kontroli. Bardzo często wywołuje to niepotrzebny stres i nerwy. Jest jednak na to jedno rozwiązanie: wystarczy po prostu bezwzględnie przestrzegać przepisów Prawa budowlanego. (program uprawnienia budowlane 2020)

Kontrola z ramienia nadzoru budowlanego – zapowiedziana czy nie?

Mówi się, że żadna kontrola nie dzieje się bez powodu. Rzeczywiście, coś w tym jest. Zazwyczaj bowiem kontrola odbywa się na czyjeś jasne wezwanie. Obowiązkiem inspektora nadzoru budowlanego jest sprawdzenie każdej, absolutnie każdej zgłoszonej nieprawidłowości. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

Nie da się ukryć, że sporadycznie zdarzają się kontrole, które nie zostały wcześniej zaanonsowane. Oczywistym jest fakt, że deweloperzy nie przepadają za tego typu nieprzewidzianymi „nalotami” z nadzoru budowlanego. Jest to jednak obligatoryjne, z uwagi na bezpieczeństwo osób, które w przyszłości mają zamiar użytkować dany budynek. ( program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia )

Z czego wynikają niezapowiedziane inspekcje? Zdecydowanie bezpośrednio wiąże się to z faktem możliwości wykrycia większej ilości nieprawidłowości. Niestety, deweloperzy stosunkowo często posuwają się do zatajenia przez nadzorem budowlanym pewnych nieprawidłowości. W związku z tym, niezapowiedziana inspekcja bywa często o wiele bardziej skuteczna. Dzięki temu można mieć pewność, że zdecydowana większość budynków została wzniesiona z szeroko pojętymi przepisami Prawa budowlanego. (uprawnienia budowlane 2020)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com