fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy wjazdowej?

Brama wjazdowa powinna prezentować się estetycznie i stanowić z ogrodzeniem jednolita całość. Oprócz atrakcyjnego wyglądu powinna charakteryzować się solidnością i starannością wykonania. Bardzo istotnym cechami są: odpowiednie bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewnienie komfortu podczas wjazdu na teren posesji.(uprawnienia architektoniczne)

brama wjazdowa

brama wjazdowa

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne posiadają zazwyczaj jedno skrzydło, które przesuwa się wzdłuż ogrodzenia, po wewnętrznej stronie. Jeśli wjazd znajduje się pośrodku ogrodzenia, warto zamontować obok siebie dwie węższe bramy, które otwierają się w przeciwne strony. Rozwiązaniem mającym zastosowanie w przypadku mniejszej ilości miejsca są bramy panelowe. Wykonane są z kilku segmentów. Podczas zamykania elementy te nachodzą na siebie.(program na uprawnienia budowlane).

 

Wygoda i nowoczesność – bramy automatyczne z napędem

Automatyczne bramy z napędem zapewniają komfort podczas wjazdu na posesję. Prezentują się oryginalnie i nowocześnie. Przed wyborem właściwego modelu warto zapoznać się z różnymi ich modelami. Zazwyczaj różnią się one od siebie materiałem z jakiego zostały wykonane, rozmiarem oraz ciężarem  skrzydeł. Przed zamontowaniem automatu należy sprawdzić konstrukcję bramy oraz jej wytrzymałość. Następnym krokiem jest wybór odpowiednich siłowników oraz doprowadzenie energii elektrycznej.(testy uprawnienia budowlane)

 

Kolejna propozycja –  bramy rozwierane

Skrzydła bram rozwieranych mocowane są na bocznych słupkach. Posiadają one kąt rozwarcia około 100 stopni. Niektóre modele otwiera się ręcznie. Wyposaża się je wówczas w  zamek i rygiel blokujący. Oczywiście można zdecydować się na  opcję automatyczną, otwieraną za pomocą pilota. Do skrzydeł mocuje się elektryczne lub hydrauliczne siłowniki. W przypadku braku zasilania energią elektryczną, otwiera się bramę ręcznie. (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Brama jedno- czy dwuskrzydłowa?

Szerokość bramy jednoskrzydłowej ze względu na konstrukcję ogranicza się do 3 m. Takie rozwiązanie stosuje się w przypadku, gdy podjazd jest wąski i długi. Modele dwuskrzydłowe posiadają długość elementów do 3m każdy i stosuje się je w sytuacji szerokiego wjazdu.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.