fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy wjazdowej?

Brama wjazdowa powinna prezentować się estetycznie i stanowić z ogrodzeniem jednolita całość. Oprócz atrakcyjnego wyglądu powinna charakteryzować się solidnością i starannością wykonania. Bardzo istotnym cechami są: odpowiednie bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewnienie komfortu podczas wjazdu na teren posesji.(uprawnienia architektoniczne)

brama wjazdowa
brama wjazdowa

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne posiadają zazwyczaj jedno skrzydło, które przesuwa się wzdłuż ogrodzenia, po wewnętrznej stronie. Jeśli wjazd znajduje się pośrodku ogrodzenia, warto zamontować obok siebie dwie węższe bramy, które otwierają się w przeciwne strony. Rozwiązaniem mającym zastosowanie w przypadku mniejszej ilości miejsca są bramy panelowe. Wykonane są z kilku segmentów. Podczas zamykania elementy te nachodzą na siebie.(program na uprawnienia budowlane).

 

Wygoda i nowoczesność – bramy automatyczne z napędem

Automatyczne bramy z napędem zapewniają komfort podczas wjazdu na posesję. Prezentują się oryginalnie i nowocześnie. Przed wyborem właściwego modelu warto zapoznać się z różnymi ich modelami. Zazwyczaj różnią się one od siebie materiałem z jakiego zostały wykonane, rozmiarem oraz ciężarem  skrzydeł. Przed zamontowaniem automatu należy sprawdzić konstrukcję bramy oraz jej wytrzymałość. Następnym krokiem jest wybór odpowiednich siłowników oraz doprowadzenie energii elektrycznej.(testy uprawnienia budowlane)

 

Kolejna propozycja –  bramy rozwierane

Skrzydła bram rozwieranych mocowane są na bocznych słupkach. Posiadają one kąt rozwarcia około 100 stopni. Niektóre modele otwiera się ręcznie. Wyposaża się je wówczas w  zamek i rygiel blokujący. Oczywiście można zdecydować się na  opcję automatyczną, otwieraną za pomocą pilota. Do skrzydeł mocuje się elektryczne lub hydrauliczne siłowniki. W przypadku braku zasilania energią elektryczną, otwiera się bramę ręcznie. (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Brama jedno- czy dwuskrzydłowa?

Szerokość bramy jednoskrzydłowej ze względu na konstrukcję ogranicza się do 3 m. Takie rozwiązanie stosuje się w przypadku, gdy podjazd jest wąski i długi. Modele dwuskrzydłowe posiadają długość elementów do 3m każdy i stosuje się je w sytuacji szerokiego wjazdu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com