fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Motopompa przydatnym sprzętem na budowie

Chcąc zakupić motopompę należy zastanowić się dokładnie, czemu ma służyć jej zakup. Na rynku są różne jej rodzaje i należy jasno określić stopień zastosowania jej w swoim przypadku. Pomimo, że są to raczej uniwersalne typy, należy przemyśleć cele przed jej zakupem (uprawnienia budowlane). Motopompa służy do przepompowywania wody na wyższy poziom, do wypompowywania danych zbiorników wodnych. Motopompa jest podstawowym elementem na wyposażeniu m.in. straży pożarnej. Jej zastosowanie znajdziemy także na placu budowy. Odpowiednie jej zastosowanie podczas prac budowlanych z pewnością przyniesie zamierzony efekt. Jednak zanim ją nabędziemy należy zastanowić się nad tym, do czego tak naprawdę będzie nam potrzebna.

systemy pompowania cieczy
systemy pompowania cieczy

Gdzie wykorzystuje się systemy pompowania cieczy?

Systemy wysokociśnieniowe stosuje się przede wszystkim przy bardziej złożonych i skomplikowanych nawadniających systemach. Są one spotykane na bardziej nietypowych pracach budowlanych. Motopompa jest bardzo skomplikowanym urządzeniem, którego obsługa wymaga odpowiedniej wiedzy. Osoba obsługująca motopompę powinna posiadać ważne uprawnienia budowlane. Dobrym rozwiązaniem jest także, aby osoba pracująca przy niej posiadała tytuł inżyniera. Zarówno wiedza praktyczna jak i teoretyczna jest tu bardzo ważna. Tego typu wysoko wydajnościowe pompy mają zastosowanie przede wszystkim w pożarnictwie, a także w innych specjalistycznych pracach. Niektóre z wykonywanych prac wymagają innego rodzaju podejścia. Przede wszystkim inne podejście należy przyjąć, gdy mają być pompowane ciecze, takie jak np. różne rodzaje kwasów bądź detergenty. Są to bardzo częste pozostałości po różnych wykonywanych pracach budowlanych (program egzamin uprawnienia 2021).

Groźne chemikalia a zastosowanie motopompy

Detergenty oraz kwasy mogą stanowić zagrożenie, dlatego należy zastosować w tym wypadku motopompę. Jest ona przeznaczona do takich zadań. Pompując ciecz, która może powodować niebezpieczeństwo, urządzenie posiada specjalny ogranicznik temperatury pracy. W związku z tym nie ma ryzyka związanego z przypadkowym zapaleniem się cieczy, podczas gdy działa motopompa (akty zgodnie z wykazem Izby Inżynierów).

Gdzie najlepiej sprawdzi się motopompa?

Motopompa bardzo dobrze sprawdzi się w pracach związanymi z wodnymi zbiornikami (egzamin ustny na uprawnienia budowlane). Urządzenie to pozwala na swobodne przepompowywanie wody z danego miejsca czy zbiornika. Nowoczesne rodzaje motopomp są nie tylko wydajne ale dodatkowo także bardzo ciche. Te cechy posiadają nawet pod jej pełnym obciążeniem. Inną zaletą jest małe ciśnienie podczas tłoczenia wody. W związku z tym nie ma potrzeby zamartwiania się o dobre nawodnienie ogrodu czy innego z miejsc. W motopompach stosuje się dużą średnicę przy wężu. Standardowy rozmiar wynosi ok. 4 cale. Dzięki takim wymiarom woda może swobodnie przepływać i jednocześnie ma odpowiednio wysokie ciśnienie.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com