fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Montowanie izolacji na klimatyzacyjnej i chłodniczej instalacji

Odpowiednie zabezpieczenie klimatyzacyjnej albo chłodniczej instalacji stanowi podstawę do tego, aby prawidłowo one funkcjonowały. Do największych korzyści związanych z poprawnym zabezpieczeniem systemu zalicza się wzrost poziomu jego wydajności oraz płynące w związku z tym oszczędności. Z tego też względu coraz częściej klienci zwracają uwagę na jakość otulin, jakie zastosowane zostały w instalacjach. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsza izolacja nie będzie spełniać swojej funkcji, jeżeli nie zamontuje się jej poprawnie. Małe domowe klimatyzacyjne instalacje wykazują duże narażenie na straty w energii. Wiąże się to z nieskomplikowanym układem rur oraz dobrym dostępem do nich. Są one jednak w miarę proste do izolowania. Jednak nawet one mogą niekiedy przysporzyć problemów. Zazwyczaj znajdują się one od strony zewnętrznej budynku co sprawia, że wykazują one narażenie na atmosferyczne czynniki, jak i na mechaniczne uszkodzenia. Warto w tym wypadku pomyśleć o preizolowanych systemach. (uprawnienia budowlane cennik) 

Montowanie izolacji na klimatyzacyjnej i chłodniczej instalacji
Montowanie izolacji na klimatyzacyjnej i chłodniczej instalacji

Preizolowany system

Do systemu preizolowanego zalicza się zwykle zestaw rur z nałożoną fabrycznie instalacją Tubolit Split. Oferuje je firma Armacell. Rozwiązanie to sprawia, że nie ma potrzeby martwienia się, że montaż otuliny i dopasowanie jej do danego kształtu rury będzie wiązać się z trudnościami. Polietylenowa pianka, która dodatkowo stanowi izolacyjny materiał pokryta jest specjalną ochronną folią. Folia zabezpiecza od mechanicznych uszkodzeń oraz od niekorzystnych atmosferycznych czynników. Jednak takie rozwiązanie możliwe staje się tylko w przypadku instalowania nowych systemów. Ma to związek z tym, że wymiana rur, jakie już istnieją i ich demontaż jest kłopotliwy i kosztowny.  (uprawnienia budowlane program) 

Mocowanie rur do ścian

Podczas montowania izolacji ważną kwestią jest zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób mocowane są do ścian rury. W tych miejscach właśnie w bardzo wielu przypadkach występują słabe punkty w instalacji. Ich nieodpowiednie zabezpieczenie może powodować, że powstaną termiczne mostki. Są to miejsca, w jakich energia ma swój przepływ wzdłuż mocowania. Chcąc wyeliminować to zjawisko można zastosować specjalne systemy do mocowań. Tworząc odpowiednie zabezpieczenie rur od strat energii i zachowując jednocześnie pewne i stabilne mocowanie firma Armacell w swojej ofercie posiada system mocowań Armafix AF. (uprawnienia budowlane segregator)   

Izolacja zimnochronna

Produkt, jaki zaleca się do zimnochronnej izolacji klimatyzacyjnych oraz chłodniczych instalacji to ArmaChek Silver. Podstawowym elementem jest tu izolacyjna warstwa, jaka wykonana została z elastomerowej pianki o wysokim stopniu elastyczności. Pianka posiada zamkniętą komórkową strukturę, która w skuteczny sposób chroni od penetrowania wilgoci w środku izolacji. Redukuje ona również wymianę ciepła. Warstwą zewnętrzną otuliny jest nałożona w fabryczny sposób warstwa podwójna aluminiowego laminatu, jaki wzmocniony został podkładem PCV. Takie krycie zapewnia ochronę od uszkodzeń mechanicznych, jak i od substancji, które mogą naruszyć izolacyjną delikatną warstwę. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com