fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Modne dachy z punktu widzenia branży dekarskiej

W roku 2020 eksperci z dekarskiego sektora przewidywali, ze modnymi dachami będą dachy zielone oraz płaskie. Sugerowali, że kliencie będą często decydować się na orynnowanie w barwach ziemi. Po upływie 12 miesięcy, czyli w roku 2021 stwierdzono, że te prognozy w dużej części się sprawdziły. W związku z tym zaczęto prognozować, jak sytuacja będzie kształtować się w roku 2021. Jaki rodzaj dachu w tym czasie będzie najbardziej popularny wśród klientów? Okazało się, że moda na zielony czy płaski dach nie przeminęła wraz z upływem roku 2020. Producenci, którzy należą do czołówki na polskim rynku nadal promują płaskie dachówki i blachodachówki. (uprawnienia budowlane program) 

Modne dachy z punktu widzenia dekarza
Modne dachy z punktu widzenia branży dekarskiej

Poszycia dachowe modne w 2021 roku

Coraz większą popularnością w roku 2021 cieszyły się blachy modułowe. Jest to rodzaj produktu o wysokim poziomie estetyki. Modułowy rodzaj blachodachówki pozwala skomponować dach, który zyska bardzo elegancki wygląd, a zarazem będzie on minimalistyczny i uniwersalny. To powoduje, że wpasuje się on zarówno w nowoczesny styl budynków, jak i w budynki o klasycznym stylu. Blacha modułowa z pewnością przyśpiesza prace związane z montażem, a jej niewielkie rozmiary można łatwo magazynować i transportować, co jest niewątpliwą zaletą dla producenta. (uprawnienia budowlane)

Kolorystyka rynnowych systemów

Branża dekarska odnotowuje, że trendy obejmują nie tylko kształty czy surowce, lecz także kolorystykę systemów związanych z orynnowaniem bądź z dachowymi pokryciami. W 2020 roku dominującymi odcieniami był czarny, grafit oraz czekolada.  (uprawnienia budowlane kontakt)  Ciekawą, a zarazem nową tendencją jest podkreślenie w wyrazisty sposób blacharskich obróbek. Decydując się przykładowo na dach w grafitowym odcieniu, dobierane są rynny w kolorze srebrnym. Na takie właśnie połączenia często decydują się inwestorzy, więc jak widać, trend ten jest wyraźny. Można go przewidzieć przeprowadzając obserwacje na rynku, dokonując badań, bądź też obserwując zachowania klientów. Prognoza jednak ma bardziej charakter doradzania, niż zmuszania kogoś do dokonania konkretnego wyboru. Na końcu to sam klient podejmuje decyzje, jak ma wyglądać jego dach, a nie prognozy na rynku. (uprawnienia budowlane 2022)  

Systemy orynnowania

Chociaż płaskie dachówki są popularne, to jednak klienci wybierają tradycyjny ich rodzaj, a co za tym idzie, najczęściej wybieranymi rynnami są te o półokrągłym przekroju. Chociaż na rynku są dostępne rynny stalowe i wykonane z PVC, to jednak stalowe produkty cieszą się większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Chociaż klienci powoli zaczynają przekonywać się do produktów wykonanych z PVC. Muszą one spełniać takie warunki, jak wysoki poziom jakości, trwałości oraz cechować się ogólną estetyką. Nowoczesna technologia na szczęście pozwala obecnie tworzyć takie produkty z wykorzystaniem sztucznych tworzyw. Tak więc klienci być może coraz śmielej zaczną zaopatrywać się w tego rodzaju produkty. Należy pamiętać, że nowoczesna architektura stawia na proste i geometryczne bryły, co powoduje, że idealnie do nich nadają się kwadratowe rynnowe systemy.  (uprawnienia budowlane segregator )  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com