fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Modernizacja dachowej połaci

Płaskie blachy na dachu posiadają wiele cech, które z pewnością przekonują do jej zastosowania inwestorów. Przede wszystkim cechują się one bogatą kolorystyką. Można wykończyć ją w dowolnej barwie co sprawia, że dopasuje się ją bez problemu do innych elewacyjnych elementów. Dach wykończony wcześniej bitumicznym gontem można z powodzeniem pokryć blachodachówką. Pokrycie to kładzie się na starym pokryciu, bez konieczności jego demontowania. Chcąc, żeby dach nie przeciekał pod nowe przekrycie stosuje się paroprzepuszczalną folię albo membranę a w kolejnym etapie buduje się drewniany ruszt i układa nowe przekrycie. ( uprawnienia budowlane )

Modernizacja dachowej połaci
Modernizacja dachowej połaci

Zrywanie starych dachowych pokryć

Na dachu, a dokładniej na krokwiach układa się deski oraz dwu albo trójwarstwową izolację z papy. Mimo wszystko dach niekiedy przecieka, dlatego też właściciele chcą pokryć go za pomocą blachy. I tu pojawia się problem, czy przed montowaniem nowego przekrycia papę zrywa się i układa się izolację z dachowej membrany, czy może na papę można ułożyć bezpośrednio blachę. Należy zauważyć, że zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie jest dobre. Nie występują tu żadne przeciwskazania do tego, aby blachodachówkę zamontować na starym dachowym pokryciu. Ważne jest jednak to, aby sama połać była idealnie równa.(uprawnienia budowlane segregator)  

Skraplanie wodnej pary

W przypadku dużych nieogrzewanych pomieszczeń z betonową podłogą, jeżeli temperatura spada poniżej 0°C, w takim wypadku od środka skrapla się woda na dachowej blasze, która ułożona jest na betonowych belkach. Chcąc zlikwidować ten problem pod blachą układa się membranę o wysokim stopniu przepuszczalności. W ten sposób woda, jaka się skrapla trafia na membranę i spłynie po niej swobodnie. Trzeba jednak mieć na uwadze zadbanie o jej poprawne odprowadzenie. Rozwiązanie może zaproponować dekarz, jaki montował to dachowe pokrycie, dlatego też warto zaprosić go do siebie i zasięgnąć porady.  (uprawnienia budowlane testy) 

Problem z rynnami tytan – cynk

Czasami klienci zakupując rynny tytan – cynk, które są srebrne i niemalowane mówią, że w bardzo krótkim czasie rynny stają się poplamione i zmatowione. Opinia niektórych sugeruje, że utleniły się one i taki ich stan już pozostanie na zawsze. Tytan – cynk jest to stop cynku i dodatku tytanu, miedzi oraz aluminium. W związku z działaniem atmosferycznych czynników na błyszczącej początkowo powierzchni rynny tytan – cynk powstaje cienka matowa warstwa tlenu, jaką nazywa się potocznie również patyną. Matowienie tego rodzaju rynien w związku z tym jest tu naturalnym etapem i wręcz pożądanym. Ma to związek z korozyjną ochroną rynien, których nie ma potrzeby już malować ani zabezpieczać dodatkowymi preparatami. Jednak dopiero na podstawie przeprowadzenia oględzin można stwierdzić, czy odbarwienia oraz plamy na rynnie są wynikiem naturalnie zachodzącego procesu, czy jednak jest to inny problem, z którym trzeba sobie poradzić stosując odpowiednie rozwiązania. W większości przypadków jednak proces ten jest naturalny. (uprawnienia budowlane cena) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com