fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Działka uzbrojona

Temat mediów na budowie jest już obecny od pierwszych momentów przeglądu działki. Zastanawiamy się, gdzie znajdują się media, czy znajdują się w granicy działki, czy może znacznie dalej. Zanim jednak będziemy się zastanawiać nad umiejscowieniem oraz nad zakupem działki, warto wiedzieć, że przed nami jeszcze bardzo długa droga związana z dokumentacją. Przebrnijmy przez wszystkie formalne aspekty razem.(uprawnienia budowlane)

Media na budowie

Kup działkę uzbrojoną

Kupienie działki uzbrojonej to bardzo duża wygoda. Teren wyposażony już w poszczególne przyłącza do sieci jest znacznie atrakcyjniejszym zakupem. Bywa jednak, że niektóre działki są nieuzbrojone, kusi nas ich cena, po czym okazuje się, że nie mają przyłączonych sieci medialnych. Jeśli natomiast masz wątpliwości, czy działka na 100% jest uzbrojona warto uzyskać techniczne warunki przyłączenia w miejscowych przedsiębiorstwach sieciowych. Do tego uprawniony jest jedynie właściciel działki. (uprawnienia budowlane program) Jeżeli osoba, która sprzedaje nam działkę ma takie poświadczenie to dobrze, z kolei jeżeli my kupujemy działkę to szczególnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest termin ważności na poszczególnych dokumentach. Mapa, która prezentuje zaznaczone granice i nasz planowany budynek pozwala nam samemu ubiegać się o takie poświadczenie w odpowiednich przedsiębiorstwach.

Potrzebny wniosek

Wówczas składamy wniosek o wydanie takiego oświadczenia. Niezbędna w tym przypadku okazuje się już wcześniej wspomniana mapa, na której zaznaczone są granice naszej działki i zaplanowany jest budynek. Czas oczekiwania? Do miesiąca. Warto pamiętać, że tego typu oświadczenie ma charakter jedynie informacyjny, więc po zakupie działki tak czy inaczej będziemy zmuszeni do wystąpienia o warunki przyłączenia nas do sieci medialnej.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Media oddalone od działki

Jeśli okazuje się, że sieć jest bardzo oddalona od naszej działki musimy wiedzieć, że koszty przyłączenia działki do sieci będą naprawdę spore. Jak wiadomo – przedsiębiorstwa nie chcą ponosić jakichkolowiek opłat za wykonanie rozgałęzień zwłaszcza w sytuacji, jeśli dotyczy to tylko nas. Jeśli np. w pobliżu naszego przyszłego domu również wykupywane są działki, mamy większe szanse na to, że przedsiębiorstwo pokryje niektóre koszty, ponieważ więcej będzie osób chętnych. Co więc zrobić w takim przypadku?(uprawnienia budowlane 2022)

  1. Budowa studni, szamba czy też przydomowej oczyszczalni ścieków powinna być absolutną koniecznością. Natomiast jeśli nie mamy takiej możliwości, należy odpowiednio sprawdzić, czy warunki, jakim podlega nasza działka (chodzi między innymi o wielkość) na to pozwalają. Z tej perspektywy szczególnie istotne wydają się miejscowe plany zagospodarowania, ponieważ to właśnie w nich często są umieszczane zakazy budowy szamba czy też studni. Warto jest więc je posiadać.
  2. Jeżeli działka nie jest przyłączona do gazu, rozwiązaniem może być osadowienie gazu płynnego ze zbiornika. .
  3. Jeśli działka nie posiada dostępu do prądu, wówczas nawet prace budowlane nie mogą się rozpocząć.(uprawnienia budowlane kontakt)
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com