fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Działka uzbrojona

UWAGA! Media na budowie! Temat obecny jest już na etapie zakupu działki. Gdzie znajdują się media, czy w granicy działki czy też dalej? Zanim jednak przystąpimy do jakiejkolwiek budowy, musimy przejść drogę usłaną dokumentacją, wydeptanymi ścieżkami do urzędów, zgłoszeniami oraz pieczątkami….. Niech Was to w ogóle nie przeraża! Z naszego artykułu dowiesz się wszystkiego, co ważne o mediach na budowie.(uprawnienia budowlane)

Media na budowie

Kup działkę uzbrojoną

Najwygodniej jest po prostu kupić działkę tzw. uzbrojoną. Oznacza to teren razem z wykonanymi przyłączami do sieci. Coraz częściej jednak zdarza się, że w dobrej cenie są działki niestety nieuzbrojone. Jeśli chcesz mieć pewność co do możliwości uzbrojenia działki powinieneś uzyskać tzw. techniczne warunki przyłączenia w poszczególnych miejscowych przedsiębiorstwach sieciowych. Do stosownych jednostek powinien wystąpić jedynie właściciel działki. (uprawnienia budowlane program) Często osoba sprzedająca naszą działkę uzyskuje takie warunki na piśmie. Jeśli jesteśmy osobami kupującymi działkę, to powinniśmy sprawdzić przede wszystkim, jaki jest termin ważności na dokumentach wydanych przez firmy zajmujące się dostawą mediów. Na podstawie mapy z zaznaczonymi granicami działki oraz naniesionym, planowanym budynkiem możemy samodzielnie wystąpić do odpowiednich przedsiębiorstw (składamy wniosek) o wydanie oświadczenia lub informacji o możliwości przyłączenia do sieci gazowej, energetycznej oraz zapewnienia dostaw wody i odbioru ścieków. Tak złożony wniosek nie wymaga dodatkowo załączenia dokumentu potwierdzającego prawo do nieruchomości. Wymagana jest jedynie kopia mapy zasadniczej z zaznaczonymi granicami działki i zaplanowanym na niej budynkiem, który ma powstać. Właściwe przedsiębiorstwo powinno odpowiedzieć w terminie od dwóch tygodni do około miesiąca. UWAGA! Taka odpowiedź ma tylko i wyłącznie charakter informacyjny. Wynika z tego, że po zakupie naszej działki trzeba będzie i tak wystąpić o warunki przyłączenia. Jeśli jednak zdobędziesz już wstępne oświadczenia, to można je załączyć później do wniosku o wydanie właściwej decyzji o warunkach zabudowy działki bezpośrednio po jej nabyciu.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Media oddalone od działki

W przypadku, gdy sieć jest znacznie oddalona od działki, to warto mieć na uwadze fakt, że koszt przyłączy może być bardzo wysoki. Przedsiębiorstwa z reguły nie chcą ponosić opłat za wykonanie dodatkowych rozgałęzień, chyba, że będzie więcej osób chętnych do budowy w okolicy. Jak wtedy sobie poradzić?(uprawnienia budowlane 2022)

  1. Jeśli chodzi o sieć kanalizacyjną czy też wodociągową, to warto rozważyć budowę studni i szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Nie zawsze jest to niestety możliwe. Trzeba więc sprawdzić, czy pozwalają na to warunki działki (wielkość, głębokość warstw wodonośnych oraz sposób zagospodarowania sąsiednich posesji). Mogą również wystąpić zakazy dotyczące wykonania szamba, czy studni w miejscowych przepisach dotyczących ustalenia planu miejscowego bądź warunków zabudowy.
  2. Co w przypadku całkowitego braku gazu? Nie jest to szczególnie poważna przeszkoda. Na działce można osadowić gaz płynny pochodzący ze zbiornika.
  3. Największy problem stanowi w tym przypadku sieć elektryczna. Bez prądu niestety nie ma budowy.(uprawnienia budowlane kontakt)
Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.