fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Jeśli chodzi o meble, nie warto decydować się na duże i ciężkie modele, należy wyposażyć dom w propozycje jasne, najlepiej z litego drewna. Nowoczesne meble to lekkie i eleganckie propozycje.

Urządzając dom poszukujemy odpowiednich mebli tapicerowanych, które umieszczamy w salonie, sypialni, pokojach dziecięcych, są one bardzo ważne w codziennym użytkowaniu, muszą być więc wygodne i wykonane w sposób trwały, by cieszyć się nimi na lata. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Skóra naturalna jako niezawodny materiał wykończeniowy

Skóra naturalna uważana jest za luksusowy, najbardziej wyszukany materiał, jeśli chodzi o obicia meblowe.

Bardzo często wykonuje się z niej fotele, kanapy, łóżka sypialne.

Bardzo ładnie się prezentuje i dodaje wnętrzu elegancji. Wśród zalet należy wyróżnić niezwykłą wytrzymałość na pęknięcia, otarcia, zmiany w barwie. Skóra nie zmienia geometrii powierzchni i nie łuszczy się . Daje bardzo dobre efekty wizualne. Jest to materiał obiciowy oddychający,  który przepuszcza powietrze. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Skóra naturalna musi być odpowiednio zabezpieczona, czyli powinnam być regularnie natłuszczona.

Meble tapicerowane tkaniną

Meble tapicerowane tkaninami są również wytrzymałe, zależności oczywiście od materiału obiciowego, stwarzają przyjemne, ciepłe wrażenie w dotyku.

Oczywiście są tańszym rozwiązaniem w porównaniu ze skórami, łatwiej się je czyści, bardzo dużo wzorów i typów tkanin, które można wybrać są odporne na wszelkie środki piorące i czyszczące.

Tkaniny obiciowe niestety mają również wady, meble takie musimy odkurzać, niestety tapicerka z tkaniny jest siedliskiem drobnoustrojów, więc nie jest polecana alergikom, wymaga regularnego prania lub czyszczenia. (program na uprawnienia architektoniczne)

Tkaniny tapicerowane mają stosunkowo niedużo wad, w  porównaniu ze skórą, czy skórą ekologiczną. Niewątpliwie skóra pięknie się prezentuje, wygląda elegancko, jeśli wybierzemy gładką, stonowaną tkaninę, również osiągniemy takie efekty. (testy uprawnienia architektoniczne)Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.