fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych do łazienki, to płytki ceramiczne.

Na ściany właśnie zakładamy najczęściej płytki ceramiczne, które posiadają dobre parametry techniczne i wysoką odporność na ścieranie oraz mają antypoślizgowość, która jest zwłaszcza istotna w przypadku podłóg. Płytki są odporne na pleśń i grzyby, zanieczyszczenia, a także na uszkodzenia mechaniczne.

W łazienkach często stosuje się również gresy o dużych formatach oraz klinkier i tu należy pamiętać, że zasada duże płytki do dużych pomieszczeń jest już nieaktualna, teraz również  wykorzystuje się je do małych powierzchni.  (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Płytki mogą przybierać różne kształty, nie tylko tradycyjne kwadraty.W łazience dobrze wygląda również drewno, które jest przyjemne w dotyku, najlepiej aby było olejowane. W ten sposób zostanie zabezpieczone przed wilgocią. Kupując drewno warto kierować się współczynnikiem skurczu, który wyrażony jest w procentach, im mniejszy tym bardziej  odporny na wilgoć. Najbardziej polecane są rodzaje drzewa egzotycznego.

W łazienkach pięknie wygląda również szkło hartowane, można umieścić za nim atrakcyjne graffiti, dzięki niemu można uzyskać efekt optycznego powiększenia wnętrz. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Ciekawą propozycją są również szklane pustaki, właściwie skomponowane bardzo ładnie prezentuje się. Jeśli chodzi o szklane elementy wnętrz warto polecić się na architektów, którzy dobiorą te elementy w odpowiedni sposób.

Również beton jest materiałem, który dobrze sprawdza się w łazienkach, musi być odpowiednio impregnowany by był wytrzymały i odporny. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Niektórzy wykańczają nim nawet kabiny prysznicowe, z betonu możemy zakupić umywalki wanny i blaty. Ten idealny surowiec pasuje do stylu minimalistycznego. Wprowadzając taki surowiec do wnętrz dobrze jest przełamać go mocnymi kolorami. Dobrze zestawić go z czerwienią, funkcją, takie zestawienie będzie bardzo modne. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.