fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

ISOLA ACCORUB

Chyba każdy z nas niejeden raz spotkał się z sytuacją, w której przeszkadzał nam hałas dochodzący od sąsiadów. Jedynym sposobem było najczęściej zamknięcie okien, by choć trochę oddzielić się od hałasu. Odkąd wprowadzono na rynek matę akustyczną – ten problem zniknął. Poznajmy ją. (uprawnienia budowlane 2022)

Mata akustyczna
Mata akustyczna

Czym jest mata akustyczna?

Mata akustyczna ACCORUB firmy ISOLA to otwartokomórkowa pianka, która powstała z recyklingu granulatu gumowego, który jest związany poliuretanowym klejem i wzbogacony o dodatki, które pomagają poprawić wytrzymałość, giętkość i izolacyjność. Mata jest dostępna w arkuszach, których wymiary to: 100 x 200 cm, a ich grubość wynosi od 1 do 10 cm. (uprawnienia budowlane kontakt) Mata akustyczna chroni nas zarówno przed dźwiękami uderzeniowymi, takimi jak odgłos kroków bądź spadających przedmiotów na stropie, ale także np. od uderzenia czymś w ścianę. Ochroni nas także przed hałasami powietrznymi takimi jak: hałas, dźwięki muzyki, głos. Współczynnik pochłaniania dźwięku α maty o grubości 5 cm, przy jednoczesnej częstotliwości drgań na poziomie 1000 Hz wynosi 0,98, natomiast dla 500 Hz, co dźwiękiem odpowiada prowadzonej rozmowie – 0,69. Jeśli więc ułożymy na ścianie warstwę o grubości 5 cm, to możemy uzyskać znaczną poprawę akustyczną o aż 39 dB. Wyliczenia te poparte są przeprowadzonymi badaniami, wykonanymi w Laboratorium Akustyki Technicznej krakowskiej AGH. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Sposób montażu? Jeden z łatwiejszych, ponieważ maty łatwo się układa, mocuje się je do podłoża odpowiednim rodzajem kleju i spaja łączenia taśmą, tak, aby izolacja była w pełni szczelna. Na ścianie ACCORUB można od razu tynkować albo jeżeli zajdzie taka potrzeba – obłożyć płytami gipsowo-kartonowymi. Na podłodze, podobnie, jak w przypadku polistyrenu, należy w odpowiedni sposób osłonić izolację folią, a w konsekwencji dociążyć oddylatowaną od ścian i słupów warstwą jastrychu o grubości co najmniej 4 cm. Jednak w odróżnieniu od styropianu , macie nie potrzeba jednak aż 5 cm. Wystarczą już 2 cm, co może spowodować uzyskaniem poprawy akustycznej o 32 dB (dla 500 Hz). Takie działanie pozwala na obniżenie poziomu posadzki, a co za tym idzie – pozwala uzyskać o kilka centymetrów wyższe pomieszczenie. Metr kwadratowy maty, która ma grubość 5 cm kosztuje około 160 zł​, natomiast jeśli ma grubość 2 cm – około 64 zł​. Nie są to więc bardzo duże koszty.(uprawnienia budowlane program)

Zdrowie i spokój przede wszystkim

Jest to rozwiązanie na każdą kieszeń, więc nie musimy się martwić o to, że będziemy mieć problem z wygórowanymi kosztami. Jednak warto zakupić matę akustyczną, zwłaszcza, jeżeli bierzemy pod uwagę nasze zdrowie i spokój. Nic nie zastąpi ciszy, która będzie panowała we wnętrzu naszego domu, zwłaszcza po ciężkim dniu pracy. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie producenta. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.