fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

ISOLA ACCORUB

Mata akustyczna ma swoje główne zastosowanie w przypadku hałasów, które są dla nas nadmiernie uciążliwe. Mogą to być hałasy pochodzące z domu lub od sąsiadów. Wiemy, że do tej pory przed hałasem jedynym sposobem było całkowite zamknięcie okien, jednak to również nieczęsto skutkowało. Wprowadzono więc w tym celu matę akustyczną, która w znaczący sposób ochroni nas przed niepożądanym dźwiękiem. (uprawnienia budowlane 2022)

Mata akustyczna
Mata akustyczna

Czym jest mata akustyczna?

Mata akustyczna ACCORUB firmy ISOLA to po prostu pianka powstała z recyklingu jakiemu został poddany granulat gumowy. Jest on w niej związany poliuretanowym klejem. Sama mata jest otwartokomórkowa, co wpływa na jej izolacyjnośc i giętkość. Możemy kupić ją w arkuszach o wymiarach 100 x 200 cm, a ich grubość wynosi od 1 do 10 cm. (uprawnienia budowlane kontakt) Przed czym mata może nas uchronić? Przede wszystkim jej główne zastosowanie ma miejsce w przypadków tzw. dźwięków uderzeniowych. W ich skład wchodzą odgłosy kroków lub wszelakie uderzenia w ścianę. Mata ma także swoje zastosowanie w przypadku dźwięków dochodzących z głośnych rozmów lub głośnej muzyki. Współczynnik pochłaniania dźwięku α maty o grubości 5 cm, przy jednoczesnej częstotliwości drgań na poziomie 1000 Hz wynosi 0,98, natomiast dla 500 Hz wynosi – 0,69. Jest to więc znacząca ilość pochłoniętego hałasu. Przy założeniu, że zdecydujemy się położyć jej pięciocentymetrową warstwę, wówczas poprawa akustyczności wyniesie nawet 39 dB. Wszystkie powyższe wyliczenia przedstawiają badania, które wykonano w Laboratorium Akustyki Technicznej krakowskiej AGH. (segregator egzamin ustny uprawnienia) Co do montażu samych mat – nie ma tu szczególnych trudności. Najważniejsze jest to, że są łatwe w ułożeniu, więc nie ma kłopotu już na samym początku. Montaż polega na tym, że mocuje się je do podłoża klejem i dodatkowo zabezpiecza taśmą. Ma to na celu znaczne zwiększenie jej szczelności. Na ścianie wyłożonej matą można natychmiast tynkować. Jeżeli zastosujemy ją na podłodzie, wówczas jedyne, co musimy zrobić to osłonić izolację folią. Co do poniesionych przez nas kosztów, za metr kwadratowy maty, która ma grubość 5 cm zapłacimy około 160 zł​, natomiast jeśli ma grubość 2 cm – około 64 zł​. Nie są to więc szczególnie duże koszty.(uprawnienia budowlane program)

Zdrowie i spokój przede wszystkim

Maty akustyczne zostały okrzyknięte produktem, który jest w pełni uniwersalny i na każdą kieszeń. Warto się w nią zaopatrzyć, ponieważ zachowanie ciszy, zwłaszcza, gdy mamy dom w mieście graniczy z cudem. Zresztą nie tylko odgłosy miejskie potrafią być uciążliwe, ale także i hałas sąsiadów, więc warto się od tego odizolować już na początku, by później tego nie żałować. (akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com