fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Marmur we wnętrzach

Marmur wykorzystywany był cały czas do aranżacji wnętrz. Kojarzy się z materiałem luksusowym, z bogactwem i przepychem. Niektórzy obawiają się właśnie takiego efektu i boją się wprowadzić go do swoich pomieszczeń. (testy uprawnienia architektoniczne)

Marmur we wnętrzach
Marmur we wnętrzach

Cechy charakterystyczne marmuru

Marmur jest bardzo chętnie wybierane materiały wykończeniowe. Może występować w różnych odcieniach i kolorach np. w barwie czerwonej, w szarościach, zieleni, w białym, czy w głębokiej czerni. Charakteryzuje się gładką powierzchnią, posiada delikatny połysk. Marmur zestawia się z drewnem, metalami, szkłem, złotem, mosiądzem.

Kupując marmur warto też znać jego wady i liczyć się z pewnymi minusami, jakie wiążą się z wykorzystaniem tego materiału. Marmur jest delikatniejszy od innych kamieni np. od granitu. Niestety podatny jest na zaplamienia, zadrapania. Aby cieszyć się jego idealnym wyglądem należy go odpowiednio zaimpregnować. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Z czym łączyć marmur?

Marmur prezentuje się pięknie z różnorodnymi stylizacjami. Bardzo dobrze komponuje się z czernią, właściwie tworzy z nią kontrast, jednak takie zestawienie dodaje charakteru i pięknego wyglądu. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Marmurowe płytki

Marmur wykorzystywany jest również do produkcji płytek. Są one zazwyczaj wykorzystywane do wykańczania łazienek. Marmur sprawiania wrażenie surowej, zimnej powierzchni, można to jednak przełamać za pomocą kompozycji z drewnem. Marmur i drewno bardzo dobrze ze sobą współgrają i wnętrze nabiera przytulnego charakteru. Wykończenia marmurowe możemy wzbogacić popularnymi kolorami takim jak szarość czy beż. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Marmurowe powierzchnie oraz zieleń

Bardzo stylowo wygląda zestawienie marmurowych powierzchni z dodatkami w kolorze butelkowej zieleni. Do tego można dołożyć detale w kolorze złotym, czy ozdoby drewniane. Takie zestawienia są niezwykle modne i efektowne. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Marmur wykorzystywany jest również do wykonywania schodów

Jeśli chcemy uzyskać naprawdę duży efekt w domu, można zdecydować się na schody z marmuru. Bardzo dobrze komponują się one z balustradami stalowymi np. w kolorze starego złota. Bardzo ładnie wyglądają w naturalnym świetle, jak również podświetlane taśmą LED. Ich zaletą jest łatwość czyszczenia .W porównaniu np. ze schodami drewnianymi łatwiej się je pielęgnuje.

 

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com