fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Osoby pragnące posiadać swój własny dom, a nie mające dużych zasobów finansowych, mogą zdecydować się na budowę niedużego domku. Niewątpliwie w przypadku małej powierzchni użytkowej zmniejszają się koszty tej inwestycji. Nieduże budowle są traktowane jako domki rekreacyjne, jednakże są zaprojektowane z myślą o całorocznym zamieszkaniu przez małe rodziny. Rodziny bezdzietne zazwyczaj wybierają taki model, który nie posiada dużej powierzchni. Zamiast mieszkania decydują się na taką inwestycję, ponieważ może ona być finansowo porównywalna do kosztów związanych z zakupem mieszkania. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Odpowiednio rozplanowany dom może być równie funkcjonalny, jak ten który posiada dużą powierzchnię. Bardzo często salon połączony jest z kuchnią, czy też tylko aneksem kuchennym. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Niskie koszty związane z budową to jedna zaleta, kolejną są niskie koszty aranżacji.

Jeśli chodzi o ogrzewanie takiego domu, to również są to mniejsze koszty w porównaniu z dużą powierzchnią. Warto zdecydować się na dodatkowe ogrzewanie kominkowe, które przez większą część roku może być wystarczające i niekoniecznie będziemy musieli używać podstawowego ogrzewania na przykład elektrycznego czy gazowego.

(informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

W przypadku domów poniżej 100 m kwadratowych zazwyczaj istnieje brak ciągów komunikacyjnych, nie ma tutaj korytarzy między pokojami a schodami, które zajmują dużą przestrzeń. Takie przestrzenie ograniczone są do minimum.

Kolejną zaletą  małych domów jest to, iż nie musimy sprzątać wielkich powierzchni. Dzięki temu oszczędzamy siły i czas. Domy małe zazwyczaj są przytulne, mniejsze, odpowiednio urządzone, mają niepowtarzalny klimat, przestrzeń, odległość między członkami rodziny sprzyjają zazwyczaj spędzania czasu wolnego. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

W małym domu odpowiednio wyposażonym nie będzie bałaganu. Zazwyczaj sprzątamy na bieżąco. Nie musimy obawiać się, że na szafkach będzie  kurz, który gromadzi się w nieużywanej sypialni.

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com