fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Alternatywa dla tradycyjnej lukarny

Jeżeli jesteśmy w posiadaniu tradycyjnej lukarny z pewnością zaskoczy nas to, że możemy ją dodatkowo doposażyć w jeszcze jedną. Jeżeli więc jesteś w trakcie remontu dachu, a jego nachylenie wynosi od 35 do 70​0 lub dopiero co zadomowiłeś się w nowym mieszkaniu – gotowy zestaw elementów pozwoli Ci wzbogacić wnętrze o dodatkową lukarnę. Więcej światła czas start! (uprawnienia budowlane 2022)

Lukarna VELUX
Lukarna VELUX

Więcej światła

Nie bez powodu możliwość instalacji nowej lukarny jest zdecydowanie bardziej przydatna niż tylko jedna tradycyjna. Wszyscy wiemy, jak duży problem stanowi uzyskanie bezpośredniego dostępu do dużej ilości naturalnego światła, zwłaszcza w kontekście zbliżającej się jesieni i zimy. Dlatego nowa lukarna stworzona przez firmę VELUX ma wpływ nie tylko na zwiększenie natężenia naturalnego światła w naszym domu, ale także optycznie powiększa nam przestrzeń użytkową, która się w nim znajduje. Mowa tu głównie o mieszkańcach poddasza, którzy z pewnością docenią dodatkową ilość oświetlenia. (uprawnienia budowlane kontakt)

Co zawiera komplet?

Komplet konstrukcyjny obejmuje zestaw izolacyjny BDX, który połączony jest z izolacją przeciwwilgociową BFX. Dodatkowo w jego skład wchodzą też elementy oblachowania zewnętrznego, system kołnierzy uszczelniających oraz belki wspierające. Mamy w nim też belki, które w późniejszym etapie będą wykończeniem wewnętrznym pomieszczenia. Nie ma także ryzyka, że jakiekolwiek elementy nie będą do siebie odpowiednio dopasowane, ponieważ wszystkie z nich są odpowiednio wymierzone. Producent w ich przypadku daje gwarancję na całkowitą szczelność oraz zapewnienie odpowiednich parametrów izolacyjnych, jednak wszystko w oparciu o zastosowanie prawidłowego montażu i takie samo jego wykonanie. Mamy do wyboru sterowanie lukarną w sposób tradycyjny i elektroniczny. W pakiecie elektronicznym dodatkowo otrzymujemy markizy lub rolety. Okna mogą być otwierane od dołu i od góry, więc jest to bardzo duże ułatwienie. Lukarna może się składać z czterech lub sześciu okien, w zależności od potrzeb. Jej minimalna szerokość to 168 cm, natomiast maksymalna wynosi 248 cm. (uprawnienia budowlane program)

Moda na energooszczędność

Nie ma co ukrywać, że w dzisiejszych, jakże trudnych czasach każda jednostka ciepła jest na wagę złota. Wszyscy przykładamy dużą wagę do tego, by oszczędzać energię wszelakimi sposobami. To samy tyczy się ciepła pochodzącego z naturalnego światła – które w znaczący sposób, nawet jesienią czy zimą dogrzewa nasze pomieszczenia. W tym celu powinniśmy mieć na względzie, by ulokować nawet najmniejsze otwory, które będą dostarczać nam odpowiednią ilość naturalnego światła w przestrzeniach trudnodostępnych. Tak więc mały, niepozorny otwór na światło naturalne w garderobie z pewnością się sprawdzi. (akty prawne uprawnienia budowlane) Im więcej światła naturalnego w naszym domu tym lepiej, ponieważ w ten sposób znacząco oszczędzamy energię poprzez wykorzystywanie mniejszej ilości światła sztucznego. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com