fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Antidotum na nadmiar ciepła

Każdy z nas wie, jak dokuczliwe potrafią być wysokie temperatury latem. (uprawnienia budowlane 2022) Pogoda ta nie tylko nie sprzyja naszemu zdrowiu, ale przede wszystkim nie daje odpocząć nam w domowym zaciszu. Często bywa, że nie chcemy montować klimatyzacji, ponieważ wiele osób ma problem ze skutkami jej używania. Jak zatem schłodzić domowe wnętrze, bez konieczności używania klimatyzatorów? Znamy to rozwiązanie!

Lekarstwo na upały
Lekarstwo na upały

Markizy

Markizy – to lekarstwo na ciepło i upał. Są montowane wszędzie – zarówno w nowo powstających budynkach, jak i na poddaszach. Dostarczają naprawdę dużo naturalnego światła, a dodatkowo pozwalają na odpowiednie przewietrzenie pomieszczenia. (uprawnienia budowlane program) Dodatkowo zapewniają nam kontakt z przestrzenią zieloną na zewnątrz. Osadzone w skosach przeszklenie sprawia, że promieniowanie słoneczne będzie napływać do naszego wnętrza znacznie intensywniej niż przez okna, które są pionowe. Latem, zwłaszcza na poddaszu, może to spowodować uciążliwy wzrost temperatury. Aby tego uniknąć, zaleca się zamontowanie rozmaitych akcesoriów, które zaciemnią pomieszczenie. (uprawnienia budowlane kontakt) Wśród nich wyróżnia się rolety zewnętrzne i właśnie markizy. Jaka jest skuteczność zastosowania markizy w porównaniu z roletą zewnętrzną? Oceniono, że ta skuteczność jest prawie ośmiokrotnie większa w przypadku używania markiz! To lek na przegrzanie pomieszczenia! (segregator egzamin ustny uprawnienia) Przesłony wewnętrzne zazwyczaj bowiem mają za zadanie efektywnie zdobić wnętrze i regulować ilość napływającego światła, ale nie chronią w zupełności przed światłem słonecznym. W mocno zaciemnionych pomieszczeniach istotnym faktem jest stosowanie tego typu akcesoriów od południowej strony. Markiza zewnętrzna ma za zadanie hamować napływ ciepła już przed szybą, emitując jednocześnie jego znaczną ilość na zewnątrz. To powoduje dużą skuteczność podczas upałów, gdy dominują słoneczne dni. Jeżeli zastosujemy najprostsze rozwiązanie tzn. jedynie opuścimy markizy – możemy zyskać w pomieszczeniu nawet dziesięciokrotnie mniejszą temperaturę! Wiemy, że w czasie upałów jedyną ulgę w podobnym stopniu może dać klimatyzacja.

Najlepsze rozwiązanie

Markiza zaciemnia wnętrze, ale jednocześnie zapewnia odpowiednią widoczność na zewnątrz. Dzięki niej układ światła i jego natężenie jest równomierne, a nasze oczy odpoczywają. Markiza chroni je także przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co ma miejsce zazwyczaj podczas pracy na komputerze. Nasze antidotum na upały chroni nas także przed szkodliwym promieniowaniem UV. Co więcej – szczególnie ważne jest to na poddaszu – zaciągnięta markiza podczas padającego deszczu redukuje odgłos spadających kropel. W ofertach producentów dostępne są dwie wersje markiz – ręczne i elektryczne. Mają różny stopień zastosowalności, w zależności od tego, czy preferujemy nadzorowanie ich działań ręcznie czy też w sposób zdalny. Często są oferty, w których producenci oferują nam możliwość testowania markiz – korzystajmy z nich! Wówczas sami przekonamy się, że to prawdziwy lek na letnie zło. (uprawnienia budowlane program)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com