fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Wełnę mineralną lubią wszyscy

Ostatnio na rynku budowlanym zapanował mit, który stał się dość wszechobecnie obowiązującym, że wełna mineralna wabi kuny, by mogły się swobodnie rozgościć na naszych dachach.  (uprawnienia budowlane 2022)   Chcieliśmy tym artykułem obalić ten mit, ponieważ nie ma nic wspólnego z materiałem termoizolacyjnym, jaki zastosujemy. Nie tylko kuny, ale także i inne zwierzęta bardzo chętnie szukają u nas schronienia. Dachy są to miejsca, w których zawsze jest ciepło i sucho, a więc warunki wprost idealne. Jeżeli chodzi o pszczoły to najczęściej możemy znaleźć je pod elementami pokrycia dachowego, podobnie jak szerszenie. Nietoperze z pewnością upodobają sobie jastrych, natomiast jaskółki bardzo chętnie osiedlą się przy sufitce. Wybierając rodzaj izolacji dachowej nie powinniśmy w sposób szczególny kierować się tym, czy jest możliwość, że nasi mniejsi przyjaciele upodobają sobie to miejsce czy też nie. Dach ma być dla nas, a są inne narzędzia, które mogą naszych przyjaciół zniechęcić.  (uprawnienia budowlane program) 

Kunom zakaz wstępu!
Kunom zakaz wstępu!

Kuna nie szuka wełny, ale miejsca do spania

Dzięki obaleniu tego mitu wiemy doskonale, że nie należy rezygnować z ocieplenia dachu wełną mineralną tylko dlatego, że być może kuny znajdą sobie miejsce idealne do spania. Nie ma to znaczenia, ponieważ pod dachem zawsze jest ciepło i przytulnie, więc dla zwierząt szukających schronienia jest to miejsce idealne. Będzie stanowić więc najprawdopodobniej dla dachu jedynie kryjówkę, w której będzie ona się mogła bezpiecznie schronić. Pamiętajmy jedynie, że kuna jest bardzo sprytna, a więc może bardzo szybko znaleźć sobie skrytkę w różnych częściach dachu. Pomaga jej w tym wielkość, ponieważ jest ona tak małych rozmiarów, że jest w stanie przecisnąć się przez szczelinę nawet 5 cm!  (uprawnienia budowlane kontakt)  

Jak ochronić nasz dach przed kuną?

Co możemy przede wszystkim zrobić w tej kwestii?  (uprawnienia budowlane) Należy z całą pewnością zadbać, by umieścić w dachu różnego rodzaju zabezpieczenia, które uniemożliwią przedostanie się zwierzęcia do środka. Mowa tu np. o stalowych siatkach, które są najczęściej wykorzystywane do tego typu ochrony. Są one wytrzymałe, mocne i szczególnie trwałe. Pamiętajmy, że większym wabikiem dla kun i innych zwierząt w kwestii naszego dachu jest to, że kiedyś już pod naszym dachem znalazły swoje schronienie. Jest to tym bardziej znaczące, że większa ewentualność pojawienia się zwierzęcia pod dachem wiąże się głównie z tym, że szuka ono miejsca po swoich zapachach. Jeżeli będzie więc chciała uraczyć nas swoją obecnością, wówczas może się pojawić ponownie, dając nam jednocześnie znak, że tu miała swoje schronie i było jej dobrze. Podsumujmy więc – nie ma znaczenia, czym ocieplisz dach – kuna nie szuka wełny mineralnej, a jedynie schronienia! (uprawnienia budowlane segregator )  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com