fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Biała czy kolorowa?

Kuchnia w stylu angielskim jest specyficznym rodzajem kuchni. Łączy ona w sobie funkcjonalność, ale również i estetykę. Zgodnie z przeznaczeniem, w takich kuchniach mamy do czynienia z mnogością jasnych odcieni i naturalnych tworzyw wykończeniowych. Jeżeli chodzi o możliwość zastosowania takiej kuchni to jest ona oczywiście nieograniczona, jednak świetnie sprawdzi się w przypadku domów myśliwskich oraz domów, które są stylizowane na wiejski styl. By sprawdziła się bardzo dobrze, potrzebna jest duża powierzchnia. Sprawdźmy, jakie jeszcze uwarunkowania związane są z kuchnią w angielskim stylu.(uprawnienia budowlane program) 

Kuchnia w stylu angielskim

Prace przedprojektowe

Bardzo ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o stylizowaniu kuchni na styl angielski dobrze określić własne preferencje i oczekiwania. Ważne będzie także dokładne sprawdzenie, czy taka kuchnia sprawdzi się w naszym wnętrzu, a mianowicie, czy jest ono odpowiednio duże. Warto wziąć pod uwagę ilość osób, które mieszkają w tym domu oraz ich styl życia. W przypadku większej ilości osób z pewnością przyda się wykonanie większego blatu kuchennego oraz miejsce na znacznie większą lodówkę. Pamiętajmy, że kuchnia angielska nie ma nic wspólnego ze stylem minimalistycznym, więc nie sprawdzą się tutaj proste formy. W przypadku posiadania dość dużej powierzchni przyda się przemyślenie kwestii wykonania wyspy kuchennej oraz jadalni.   (uprawnienia budowlane segregator)  

Wybór barw

Jeżeli chodzi o barwy dominujące w kuchni w stylu angielskim z pewnością możemy wskazać, że są t delikatne kolory. Zazwyczaj są one jasne i dotyczą nie tylko kolorów samych mebli, ale także podłóg i ścian. Najczęściej wybieranymi kolorami do takich kuchni są te pastelowe, takie jak: biel, beż i ecru. Jeżeli mamy do czynienia ze znacznie większą powierzchnią można przemyśleć delikatne przełamanie tych barw innym, ostrzejszym kolorem. Wówczas jedna ze ścian może przybrać inny kolor, który będzie trochę ciemniejszy niż pozostałe elementy. W przypadku wyboru podłogi warto postawić na tę drewnianą, ponieważ dzięki temu całość będzie się idealnie komponowała. W takiej kuchni ważna jest także odpowiednia ilość naturalnego oświetlenia, dzięki czemu z pewnością znajdzie się miejsce dla jednej, ciemniejszej ściany lub ciemniejszego elementu.  (uprawnienia budowlane cennik)

Wybór mebli

Meble kuchenne w kuchni w stylu angielskim stanowią kluczowy element wyposażenia. Mowa o ich roli nie tylko użytkowej, ale przede wszystkim designerskiej, ponieważ dopełniają całości zastosowanego stylu. Ważna jest więc budowa i wygląd frontów. Można zastosować następujące z nich:  (uprawnienia budowlane 2022) 

  • Fronty kuchenne w konstrukcji płycinowo ramowej – mają masywny wygląd i prosty kształt. Najczęściej występują w kolorze białym oraz ewentualnie w seledynowym.
  • Fronty kuchenne z naturalnego drewna, pokrytego warstwą przezroczystego lakieru – podkreślą naturalny styl kuchni.   (uprawnienia budowlane kontakt) 

Równie ważny co fronty jest kuchenny blat. Można wybierać wśród wielu produktów naturalnych, jednak z pewnością najbardziej adekwatny do tego stylu będzie drewno i kamień. Nie da się ukryć, że blat drewniane, choć wyjątkowo piękne, będą znacznie trudniejsze w utrzymaniu. Nie są odporne na działanie wysokich temperatur, przez co stają się mniej bardziej funkcjonalne.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com