fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kto sprawuje pieczę nad egzaminem na uprawnienia budowlane?

Egzamin na uprawnienia budowlane to ostatnia prosta w drodze na rozwinięcie skrzydeł w branży budowlanej. Nie da się ukryć, że jest to jednocześnie najtrudniejszy, a także najbardziej stresujący etap całej ścieżki naukowej. To właśnie na egzaminie, najpierw na części pisemne, następnie na części ustnej, zostanie dogłębnie sprawdzona wiedza osoby, która wyraża chęć zdobycia uprawnień. Wiedza ta obejmie nie tylko zakres pojętych studiów, ale także, a być może i przede wszystkim doświadczenie, które egzaminowany zdobył podczas trwania praktyk budowlanych. (uprawnienia architektoniczne)

Warto więc zawczasu przygotować się na to, co nasz czeka i zapoznać się ze szczegółami egzaminu na uprawnienia budowlane. Najważniejszą kwestią jest zapewne poznanie „drugiej strony medalu”, czyli komisji egzaminacyjnej. W jej skład wchodzi przewodniczący komisji oraz jego zastępca, a także członkowie zespołu egzaminacyjnego. Komisja kwalifikacyjna liczy sobie od 3 do 6 osób. Także w stosunku do komisji należy zastosować się do pewnych zasad. Przynajmniej dwóch jej członków musi posiadać uprawnienia budowlane w specjalności, w jakiej przeprowadza się egzamin. Uprawnienia te muszą być oczywiście wydane w stopniu nieograniczonym. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Wykształcenie komisji egzaminacyjnej

Aby móc dogłębnie sprawdzić, jak do egzaminu przygotowały się osoby ubiegające się o uprawnienia, najpierw samemu należy posiadać należytą wiedzę. W związku z tym, stanowisko przewodniczącego zespołu komisyjnego, a także jego zastępcy piastować może jedynie osoba z wykształceniem wyższym technicznym lub też, co ciekawe, osoba posiadająca wykształcenie prawnicze. ( egzamin na uprawnienia architektoniczne )

Egzamin na uprawnienia budowlane

Pierwszą częścią egzaminu na uprawnienia budowlane, jest część pisemna. Podczas jej trwania, zweryfikuje się wiedza kandydata na tematy związane miedzy innymi z Prawe budowlanym, przepisami BHP na budowie, a także przepisami administracyjnymi. To od wyniku części pisemnej zależy możliwość przystąpienia do etapu ustnego. Aby było to możliwe, kandydat musi odpowiedzieć poprawnie na minimum 70% wszystkich zadanych w teście pytań. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com