fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kotły na paliwa stałe

Nowoczesne kotły na paliwa stałe zapewniają komfort użytkowania, jak również nie szkodzą środowisku naturalnemu.  Od 1 lipca 2018 r. obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży kotłów na paliwo stałe niespełniających wymagań odnośnie do jakości emitowanych spalin. Pożądanymi modelami są kotły klasy 5.  W tych modelach można palić tylko ekogroszkiem lub peletami. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

kotły na paliwo stałe
kotły na paliwo stałe

Cechy charakterystyczne nowoczesnych kotłów na paliwa stałe

Nowoczesne  kotły są urządzeniami zaawansowanymi technologicznie, w pełni zautomatyzowanymi. Ich sprawność jest bardzo wysoka, często ponad 90%. Wiąże się to ze zmniejszonym zużyciem paliwa. W przypadku gorszych modeli pieców, koszty eksploatacji są wyższe.

Nowoczesne kotły na paliwa stałe łatwo się  obsługuje. Posiadają one kompaktową budowę oraz są wyposażone w podajnik paliwa. Zazwyczaj napełnia się je co kilka dni, jest to bardzo wygodne i praktyczne. Zależy to od rozmiaru zasobnika. Odpowiednio dobrany kocioł na ekogroszek rozpala się na początku sezonu, na wiosnę zazwyczaj jest całkowicie wygaszany.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Zalety związane z budową kotłów

Kotły wysokiej klasy wykonuje się z materiałów ceramicznych, które akumulują ciepło. Dzięki temu uzyskuje się wysoką temperaturę, następuje w niej spalanie substancji lotnych. Nowoczesne modele pieców zautomatyzowanych wyposaża się w mikroprocesorowy, wielodobowy sterownik kotła. Całą konstrukcję przystosowuje się do efektywnego spalania ekogroszku, mieszanek z biopaliwami. Najczęściej paliwo to transportuje się za pomocą  podajnika ślimakowego  zamontowanego obok kotła zasobnika paliwa. ( program uprawnienia architektoniczne)

Sterowniki, w które wyposażone są kotły obsługują pompę centralnego ogrzewania, nadmuch, pompę ciepłej wody użytkowej. Dzięki właśnie ich sprawnemu działaniu, dopasowuje się moc nadmuchu oraz odpowiednią dawkę paliwa.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com