fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kontrolowanie placu budowy

Inspektor nadzoru, aby móc zajmować to stanowisko musi mieć wysokie kompetencje, dzięki którym ma większy zakres możliwości i kontroli. Taka osoba zajmuje się wszelakimi sprawami na placu budowy, kontroluje i nadzoruje jej przebieg.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Inspektor nadzoru rygorystycznie stosuje się do zasad spisanych w Prawie Budowlanym. Gdy dopatrzy się błędów lub niejasności na terenie pracy, ma nawet możliwość wstrzymania całej budowy, jeśli naruszenia wykraczają poza normę. Takie błędy i naruszenia prawa budowlanego mogą mieć przykre konsekwencje w postaci uciążliwych kar pieniężnych. Zapewne dlatego, nikt nie czeka na takową inspekcję. Im większe inspektor ma kwalifikacje, tym większych zarobków może się spodziewać.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Kontrolowanie placu budowy
Kontrolowanie placu budowy

Poza pełnieniem funkcji administracyjnych, od każdego inspektora wymaga się, aby posiadał możliwość pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Kontrola terenu, na którym odbywa się budowa, to odpowiedzialne zajęcie, które wymaga dużych kwalifikacji i wiedzy.(uprawnienia budowlane)

Kontrolowanie non-stop

Można powiedzieć, że inspektor ma ogromną władzę w zakresie kontroli zarówno przebiegu budowy, jak i po niej. To jakie wprowadza zmiany w projekcie, do czego także jest upoważniony, ma decydujące znaczenie przy powstawaniu obiektu. Ta osoba decyduje o tym, czy dany obiekt może powstać, a w przyszłości zdatny do użytku. Dysponuje wieloma możliwościami w kwestii decydowania, ale to oznacza, że zawsze i wszędzie je wykorzystuje. Jeśli przepisy Prawa Budowlanego zostaną naruszone, to zgodnie ze swoją pracą musi sprawiedliwie wytoczyć konsekwencje w postaci kary.(program egzamin uprawnienia 2021)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com