fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kocioł na czysty rodzaj wodoru

Producent wiodących inteligentnych rozwiązań grzewczych urządzeń Grupa BDR Thermea poddała testowi pierwszy kocioł na czysty wodór, który przeznaczony jest dla komercyjnego zastosowania. Był to kolejny z bardzo ważnych kroków w związku z energetyczną transformacją BDR Thermea po pozytywnych testach wodorowych kotłów do domowego stosowania. Firma wprowadziła je na terenie Europy już od 2019 roku. Kocioł na czysty rodzaj wodoru pozwala komercyjnym użytkownikom korzystać z wyjątkowego potencjału wodoru niezależnie, czy stosuje się je samodzielnie, czy w hybrydowej konfiguracji wraz z pompą ciepła.

 (uprawnienia budowlane cennik) 

Kocioł na czysty rodzaj wodoru
Kocioł na czysty rodzaj wodoru

Transformacja energetyczna

Grupa BRD Thermea cieszy się, że mogła odegrać tak znaczącą rolę w procesie energetycznej transformacji. Zastosowanie zielonego wodoru to sposób na dekarbonizowanie większych powierzchniowo budynków. Za pomocą wodoru magazynuje się odnawialną energię przez dłuższy okres czasu. Pomaga on uniknąć na sieci dużych obciążeń w szczytowych momentach zapotrzebowania na elektryczną energię. W związku z tym, że komercyjne rodzaje budynków znacznie wpływają na emitowanie CO2 na terenie Europy, przejście ich na neutrale rozwiązanie ma kluczowe znaczenie. Szeroki zakres testów, jaki miał miejsce w badawczo – rozwojowym centrum na terenie Holandii pozwolił na to, że BDR Thermea opracowała prototyp urządzeń przeznaczonych do testów na terenie całej Europy. Zademonstrowano też wiele możliwości zastosowania wodorowego kotła.  (uprawnienia budowlane program) 

Kocioł na czystą odmianę wodoru

W 100% wodorowy kocioł działa tak samo dobrze, jak kocioł na ziemny gaz. Tego rodzaju kocioł powstał w oparciu o kocioł na ziemny gaz, który posiadał moc wynoszącą 45 kW. Ma on podobny zakres mocy, modulacji, sprawności, wymiarów, czasu związanego z reakcją oraz cyfrowe interfejsy. Kocioł na czysty wodór Remeha Quinta ACE/De Dietrich Evodens Pro AMC 45 kW może pracować w kaskadowej konfiguracji. Stanowi on część gamy kotłów, których maksymalna moc na jeden kocioł wynosi 115 kW. W tym rozwiązaniu w jednej instalacji skaluje się do ośmiu kotłów.  (uprawnienia budowlane segregator)   

Czyste gazy

Pojawia się dużo scenariuszy związanych z dekarbonizacją ogrzewania, począwszy od elektryfikacji, aż po użycie zielonych gazów i hybryd. Opublikowane badania w 2018 roku przez konsultingową międzynarodową firmę Guidehouse pokazują, że scenariusz, gdzie zielony rodzaj wodoru i biogaz stosuje się wraz z wysokim stopniem elektryfikacji pozwoli najszybciej oraz najbardziej płynnie, jak i najtaniej przejść na źródła odnawialnej energii. Użycie czystych rodzajów gazów, do jakich zalicza się biometan czy wodór pozwoli osiągnąć korzyści, jakie wiążą się z ogólnymi kosztami. W przeszło 50% dodatkowo zmniejsza się zapotrzebowanie szczytowe na energię, jaka jest potrzebna w związku z ogrzewaniem. Ocenia się ją w czasie ciemnego i bezwietrznego zimowego tygodnia. Są to takie momenty, w których produkcja odnawialnej energii z naturalnych źródeł jest na niskim poziomie i zielone rodzaje gazów mogą przejmować i zaspokajać zapotrzebowanie na energię. (uprawnienia budowlane 2023)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com