fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kobiety na budowie

Kobietom udało się przebić mur i zacząć wykonywać wszystkie zawody jakie teraz przyjdą im na myśl, a o których kiedyś mogły zapomnieć. Tak właśnie było z pracą na budowie. Chociaż do dziś z tyłu głowy wydaje nam się, że tylko mężczyźni wykonują te czynności. Jest to jednak dalekie od prawdy, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie by na budowie nadzór prowadziła kierowniczka, nie kierownik.(testy do uprawnień budowlanych 2020)

Mimo, że praca może nieść za sobą wiele niebezpieczeństw, kluczem do ich uniknięcia jest precyzyjne stosowanie się do zasad BHP. W każdym zawodzie spotykamy się z powagą tych przepisów. A na budowie nikt nie wyobraża sobie dnia bez kasków ochronnych czy wszystkich innych rodzajów zabezpieczeń. Ponadto kierownik jest zobligowany do przygotowania z zachowaniem największej dbałości pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. (dowiedz się więcej)

Jest to absolutną koniecznością, by wykonać prace. Musimy zdawać sobie sprawę, że im więcej pracownic tym więcej takich pomieszczeń powinno się znaleźć na placu. Zależnie od rodzaju pracy jaki wykonuje kobieta, mogą być one bardzo ciężkie i wymagające. (uprawnienia architektoniczne)

Niebezpieczeństwo i konsekwencje

Zdajemy sobie sprawę jak niebezpieczne są niektóre czynności wykonywane na budowie. Dlatego zawsze stosuje się tak dużo zabezpieczeń jak to tylko możliwe. Jeśli nasz szef nie wywiąże się z obowiązku użycia prawidłowych zabezpieczeń lub warunków sanitarnych, nadejdą konsekwencje prawne. Państwowa Inspekcja Pracy może nałożyć grzywnie od 2000 zł aż do 30000 zł. Kobiety na budowie obowiązuje inna norma dźwigania, ponieważ część rzeczy musi być przeniesiona ręcznie. Bezpieczeństwo na budowie będzie na odpowiednim poziomie tylko jeśli przepisy tego typu będą precyzyjnie przestrzegane. W innym wypadku niebezpieczeństwo można napotkać na każdym rogu. (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com