fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Klinkier a budowa domu

Nie da się ukryć – budowa domu to poważna decyzja, która swoje odbicie będzie miała w przyszłości (nauka do uprawnień architektonicznych). Pieniądze i materiały budowlane to podstawa, dzięki której można postawić nowy budynek. Warto się dogłębnie zastanowić nad surowcem, który będzie używany podczas budowy. Im bardziej przemyślany temat, tym mniejsza szansa na podjęcie złej decyzji, która będzie skutkować zakupem, który nie będzie satysfakcjonujący czy nieprzydatne (programy do uprawnień architektonicznych). Aktualnie coraz chętniej ludzie decydują się na elementy z klinkieru, nie tylko w formie cegieł, ale też np. w formie płytek, dzięki którym elewacja wygląda zupełnie inaczej (programy do uprawnień budowlanych).

Klinkier a budowa domu

Klinkier powstaje podczas wypalania gliny i piasku w temperaturze powyżej można śmiało 1000 oC. Jest to twardy materiał, odporny na zarysowania i ścieranie.  Można go wykorzystać na elewacji zewnętrznej. Można nim wykańczać fasady domów, kominy czy płoty. Znajduje on również zastosowanie przy wykańczaniu altany ogródkowej czy grilla. Minusem jest to, że nie należy on do najtańszych materiałów. Wiele osób jednak liczy się tylko z tym, żeby surowiec był jak najlepszy i dlatego decydują się na klinkier. Należy przemyśleć jego wybór – tylko ten najlepszej jakości pozwoli na odpowiednią jakość wykonania. Pełni on bowiem nie tylko funkcje ozdobne, ale także ważne funkcje techniczne. Klinkier ma dużą wytrzymałość mechaniczną ze względu na to, że jest zahartowany podczas etapu produkcji. Kolejną zaletą jest to, że przez długi okres czasu nie wymaga on konserwacji. Jego kolor nie ulega zmianie pod wpływem promieniowania słonecznego. Jest odporny na skrajne temperatury.

Różnice między klinkierem a cegłą

Przede wszystkim klinkier może być używany zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Różnica pomiędzy cegłą a klinkierem jest taka, że klinkier ma większą odporność na mróz czy ściskanie. Do układania klinkieru wybrać odpowiednio przygotowanych budowlańców, żeby mogli sobie bez problemu poradzić z położeniem tego materiału (zwłaszcza na ścianach). Powinno się zwrócić uwagę na to, czy dane osoby posiadają uprawnienia budowlane, ponieważ bez tego typu dokumentu, nie mogą one wykonywać pracy  w sposób legalny.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com