fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Wprowadzenie ruchu w pomieszczeniu

Kiedy okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, wraz z nim zbliża się także nieunikniona fala upałów. Wraz z wysoką temperaturą coraz trudniej nam się skupić oraz funkcjonować. Wśród urządzeń obniżających temperaturę bezsprzeczny prym wiodą klimatyzatory. Są one jednak bardzo kosztownym rozwiązaniem, które nierzadko wymaga sporych nakładów pracy związanych z ich montażem. Z drugiej strony mamy do wyboru najzwyczajniejsze wentylatory, których działanie sprowadza się jedynie do wprawiania w ruch powietrza w pomieszczeniu. Czy między nieefektywnymi wentylatorami, a drogimi klimatyzatorami znajdzie się w pełni optymalne rozwiązanie na letnie upały? Tak! Przedstawiamy klimatyzer. (uprawnienia budowlane)

Klimatyzer

Czym właściwie jest klimatyzer?

Klimatyzery ewaporacyjne – zwane także klimatorami – są w pełni ekologicznym oraz energooszczędnym urządzeniem chłodzącym. (uprawnienia budowlane program) Do chłodzenia powietrza wykorzystywana jest po prostu zimna woda. Klimatyzery wdmuchują ciepłe oraz suche powietrze na nasączoną i zimną tkaninę. Następnie schłodzone, nawilżone oraz jednocześnie oczyszczone powietrze zostaje wydmuchiwane z urządzenia bezpośrednio do pomieszczenia. Pod względem konstrukcyjnym klimatyzery są stosunkowo lekkie i w pełni mobilne, przez co bez problemu mogą być przemieszczane z jednego pomieszczenia do drugiego. Niektóre bardziej zaawansowane klimatory wyposażane są także w dodatkową pompę wody, która umożliwia jeszcze większe obniżenie temperatury wydmuchiwanego powietrza. Klimatyzer doskonale sprawdzi się do chłodzenia pomieszczeń o mniejszej kubaturze – pokojów dziennych bądź mniejszych przestrzeni biurowych. Większość klimatyzerów cechuje się odpowiednią wydajnością, aby skutecznie ochładzać pomieszczenia o powierzchni do 40 m2. (segregator egzamin ustny uprawnienia)

Zakup klimatyzera

Kluczową kwestią, na którą powinno się zwrócić uwagę przed zakupem klimatyzera, jest powierzchnia chłodzonego pomieszczenia. Jeśli okaże się ono zbyt duże, wtedy urządzenie nie spełni swojej funkcji. Zależnie od konstrukcji i rozwiązań konstrukcyjnych wydajność klimatyzerów znacznie różni się. Niemniej jednak większość tego typu urządzeń jest w stanie w pełni efektywnie chłodzić pomieszczenia o powierzchni od 20 do 40 m2. Aby zmaksymalizować efekty klimatorów, warto zakupić urządzenie dysponujące dużą mocą i takie, które wyposażone jest w pompę wody. Wówczas wydajność chłodzenia znacznie wzrośnie. Warto także zastanowić się nad klimatyzerem wyposażonym w regulację prędkości wywiewania powietrza. Pozwoli to precyzyjniej dopasować pracę urządzenia do osobistych preferencji, a także temperatury panującej w pomieszczeniu.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Zalety i wady

Zaczynając od zalet: klimatyzery są o wiele tańszym i znacznie bardziej energooszczędnym rozwiązaniem od klimatyzatorów. Dobrej jakości modele klimatorów można kupić w cenie nawet od 300 złotych. Poza tym zapewniają one sporą mobilność, dzięki czemu mogą być stosowane wedle potrzeb – jeden klimatyzer w zupełności wystarczy do ochładzania niemal każdego pomieszczenia domowego bądź biurowego z osobna. Poprzez brak implementowania w klimatyzerach skomplikowanych układów chłodzących, urządzenia tego typu ważą zaledwie kilka kilogramów, co znacząco ułatwia ich ewentualny transport. Kolejną zaletą klimatorów jest także dodatkowa możliwość oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. Wśród wad klimatyzerów trzeba wymienić przede wszystkim o wiele mniejszą wydajność względem klimatyzatorów. Poza tym podczas długotrwałej pracy klimatyzerów powietrze w pomieszczeniu znacząco się zawilgaca, co może być ewentualną przyczyną powstawania niekorzystnego mikroklimatu. (uprawnienia budowlane 2022) Wystarczy jednak regularne wentylowanie pomieszczenia „świeżym” powietrzem, aby zminimalizować skutki zbytniego zawilgocenia powietrza.  (uprawnienia budowlane kontakt)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.