fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Klarowanie wody w basenie

Często bywa, że woda w naszym przydomowym basenie ulega zabarwieniu. Nie jest to koniecznie atrakcyjny rodzaj zabarwienia, ponieważ przyjmuje ono zgniłozieloną barwę. Aby dobrze sobie z nim poradzić, należy wdrożyć szereg środków i sposobów. Sprawdźmy, co ma wpływ na klarowną wodę w basenie.  (uprawnienia budowlane program) 

Klarowanie wody w basenie

Filtrowanie

Pierwszą opcją, którą możemy zastosować jest filtrowanie. Nie tylko jest to dobry sposób w walce z brudną wodą, ale także może być jego główną przyczyną. Jeżeli woda w basenie nie jest odpowiednio filtrowana to jest znacznie bardziej podatna na zanieczyszczenie. Niektórzy producenci sprzedają nam baseny, które są wyposażone w pompy o zbyt małej mocy. Poprzez to woda częściej ulega zabrudzeniu. Jeżeli więc chcemy, aby nasza pompa basenowa była efektywna, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na średnicę pompy. Taka informacja najczęściej znajduje się na samy basenie. Jej oznaczeniem jest wydajność, oznakowana za pomocą litrów na godzinę. Można więc bardzo łatwo obliczyć, ile wody jesteśmy w stanie przefiltrować w ciągu doby. Powinniśmy wiedzieć, że najbardziej wydajnymi pompami są te, które zapewniają co najmniej trzykrotne filtrowanie wody.   (uprawnienia budowlane segregator)  

Witamina C

Innym sposobem jest zastosowanie witaminy C.  (uprawnienia budowlane kontakt)  Jeżeli chcemy wyklarować wodę w basenie możemy przygotować roztwór, którego bazą będzie właśnie witamina C. Dzięki jej zastosowaniu możliwe będzie zredukowanie ilości żelaza, które zawiera woda. Jeżeli chcemy obniżyć zmętnienie wody w naszym basenie, powinniśmy zrobić roztwór na jej bazie. Pamiętajmy, aby wykonanie takiego roztworu miało miejsce w oparciu o zalecenia producenta, a dokładnie deklarowanych przez niego proporcji. Jeżeli wykonamy taki roztwór możemy mieć pewność, że woda w basenie będzie czysta. Pamiętajmy, aby zadbać o powrót wody do odczynu pH, który poprzedzał zastosowanie roztworu. Możemy użyć do tego specjalnych preparatów.  (uprawnienia budowlane 2022) 

Chlorowanie

Jeżeli chcemy wyklarować wodę w naszym basenie powinniśmy spróbować zastosować chlorowanie. Chlorowanie ma wpływ nie tylko na wyklarowanie wody, ale także jest działaniem skutecznym przeciwko rozwojowi różnego rodzaju bakterii i grzybów w naszym basenie. Sposobem na zastosowanie chloru jest tzw. jego szokowa dawka.  (uprawnienia budowlane cennik) Można więc zakupić preparaty, które mają określone jego stężenie. Jeżeli zastosujemy jego dużą ilość z pewnością szybko uporamy się z brudną wodą. Jeżeli chcemy, aby taki stan rzeczy w basenie utrzymał się znacznie dłużej, powinniśmy stosować takie dawki chloru co około dwa tygodnie. Co kilka dni zalecane jest stosowanie znacznej mniejszej jego dawki. Czasami w klarowaniu wody ma swój udział także kuchenna sól. Jeżeli wsypiemy ją do basenu, możemy liczyć na uaktywnienie reakcji chloru i sodu. Należy jednak uznać ten sposób za domowy, ponieważ nie zagwarantuje nam pełnej skuteczności. Należy pamiętać jednak, aby przy jej użyciu zachować odpowiednie proporcje. Zaleca się, aby na każdy m3 w basenie zastosować około 4 kg soli.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com