fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Gęsta masa plastyczna

Kit to gęsta masa plastyczna, która jest bardzo przydatna oraz powszechnie stosowana w budownictwie do łączenia ze sobą elementów. Nie każdy jednak wie o tym, jakie są wszystkie zastosowania tego elementu, a także jakie są rodzaje preparatów dostępne są na rynku. Jak wybrać najlepszy kit do wybranych przez nas zastosowań? Na co zwrócić szczególną uwagę w czasie wyboru tego typu produktu? Sprawdź razem z nami.(uprawnienia budowlane)

Kit

Zastosowanie kitu

Kit szklarski
Kit ten jest podstawowym elementem wykorzystywanym do szklenia okien typowo drewnianych. Głównymi składnikami jest pokost lniany i kreda. Główną zaletą tego materiału jest duża łatwość wygładzania. Jednocześnie warto zauważyć, że dobry kit szklarski nie może się kruszyć ani łamać po wyschnięciu. Cena kitu szklarskiego wynosi około 5 zł/kg, jednak może się różnić w zależności od wybranego producenta. Kit ten jest ekonomiczny, ponieważ na 1m2 ramy okiennej potrzeba nam około 0,5 kg tego materiału. Oczywiście zależy to także w dużej mierze od sposobu szklenia.(uprawnienia budowlane program)

Kit miniowy
Materiał ten powstaje z pokostu lnianego – od kitu szklanego różni go jedynie fakt, że w składzie posiada około 20% domieszki minii ołowianej. Materiał ten nadaje się idealnie do uszczelniania szyb w ramach metalowych i właśnie jest to jego główne zastosowanie. Wykorzystywany jest także do szklenia żelaznych ram okiennych oraz do robót dekarskich. W zależności od rodzaju ramy, a także sposobu szklenia, wykorzystuje się ok.oło0,5 kg – 3,5 kg kitu na 1 m2 ramy. Ceny kitu miniowego są szczególnie zbliżone do kitu szklarskiego – około 5 zł/kg.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Kit do żelaza
Jest to mieszanina 100 miarek opiłek żelaznych, 1 miarki siarki oraz 1 miarki chlorku amonu (salmiaku) z gorącą wodą.(uprawnienia budowlane 2022)

Kit kamieniarski
Wykorzystywany jest głównie do sklejania płyt, okładzin kamiennych, zalewania szczelin oraz uszkodzeń w kamieniach. Można go otrzymać z gipsu, bieli cynkowej, kalafonii, wosku, szelaku, a także odpowiedniego barwnika.

Kit piecowy
Kit ten to mieszanina szpatu ciężkiego (barytu) z kredą, kaolinem oraz szkłem wodnym.

Kit do rurociągów wodnych
Można go wykonać wystarczy zarobić rozcieńczonym kwasem siarkowym 60 miarek opiłek żelaznych, 2 miarki chlorku amonowego oraz 1 miarki siarki (kwiatu).

Kit do klejenia drewna z kamieniem
Otrzymywany jest z kleju zwierzęcego oraz gipsu palonego.

Kit do klejenia celuloidu z metalami
Wytwarzany jest poprzez zmieszanie 3,5 miarek kalafonii z 0,2 miarkami kamfory oraz rozpuszczenie w 6,5—7 miarkach spirytusu o mocy 96°.

Kit do łączenia różnych tworzyw.
Kit ten otrzymujemy poprzez zmieszanie 10 miarek tlenku ołowiu (PbO) z dwoma miarkami gliceryny.

Właściwości kitu

Kit kwasoodporny (uprawnienia budowlane kontakt)
Można go otrzymać na wiele sposobów, jednak najprościej jest zmieszać 10 miarek proszku azbestowego, 1 miarkę bieli barytowej (szpatu ciężkiego) z 10 miarkami szkła wodnego sodowego 40°Be. Jest stosowany przede wszystkim w przemyśle.

Kit ogniotrwały
Otrzymuje się go przez wymieszanie oraz utarcie 10 miarek braunsztynu, 5 miarek bieli cynkowej i 1 miarki boraksu sproszkowanego ze szkłem wodnym, aż do otrzymania gęstej papy.

Kit trwale plastyczny
Te rodzaj kitu nie twardnieje po określonym czasie, pozostając przez cały czas bardzo plastyczny. Może być wykorzystywany do określanych działań dekarskich.

Kit wodoodporny
Podobnie jak kit olejny jest on odporny na opady śniegu czy też deszczu, dlatego bardzo przydaje się w czasie tworzenia połączeń w trudnych warunkach atmosferycznych. Można go otrzymać mieszając 7 miarek wapna gaszonego, 2 miarki szkła proszkowanego, 2 oleju lnianego i 3 miałkiej mąki ceglanej.

Kit uszczelniający
Jest to każdy z kitów, który służy do uszczelniania.

Podsumowując…

Każdy z kitów znajduje swoje własne zastosowanie w budownictwie. O ile większość z podanych wyżej rodzajów możemy swobodnie kupić w markecie budowlanym, o tyle tak wybrane mieszanki są możliwe także do uzyskania samodzielnie. Zawsze jednak warto wiedzieć, czego konkretnie potrzebujemy, by dobrać najbardziej optymalny produkt, który sprawi, że każda z prac przebiegnie szybko oraz skutecznie.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.