fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Gęsta masa plastyczna

Kit najczęściej określany jest jako bardzo gęsta masa plastyczna. Do czego może służyć? Przede wszystkim świetnie sprawdza się w łączeniu ze sobą poszczególnych elementów. Jeżeli jednak myślisz, że to już wszystkie zastosowania kitu – to bardzo się mylisz. Poznaj więc pozostałe zastosowania kitu, dowiedz się, jakie są preparaty na rynku i na co musisz zwrócić uwagę podczas wyboru kitu.(uprawnienia budowlane)

Kit

Zastosowanie kitu

 • Kit szklarski
  Kit szklarski stosuje się do szklenia okien drewnianych. Głównymi składnikami jest pokost lniany i kreda. Kit szklarski bardzo łatwo jest wygładzić. Jeśli wybierzemy naprawdę dobrej jakości kit, nie powinien się on po wyschnięciu łamać i kruszyć. Cena kitu szklarskiego wynosi około 5 zł/kg, w zależności od wyboru firmy. Kit ten jest bardzo ekonomiczny, ponieważ na 1m2 ramy okiennej potrzeba nam około 0,5 kg tego materiału. Nie bez wątpienia pozostaje fakt, że ważna jest także w tym przypadku jakość wykonania szklenia.(uprawnienia budowlane program)
 • Kit miniowy
  W zasadzie kit miniowy nie różni się niczym szczególnym w porównaniu z kitem szklarskim. Główna różnica ma miejsce w składzie, ponieważ kit miniowy posiada dodatkowo około 20% domieszki minii ołowianej. Kit miniowy służy głównie do uszczelniania różnego rodzaju szyb, a także do szklenia żelaznych ram okiennych i do dekarskich robót. Jak wygląda ilościowo jego wykorzystywanie? Wykorzystuje się około 0,5 kg – 3,5 kg kitu na 1 m2 ramy. Ceny kitu miniowego są zbliżone do ceny kitu szklarskiego – około 5 zł/kg.(segregator egzamin ustny uprawnienia)
 • Kit do żelaza
  Jest to mieszanina 100 miarek opiłek żelaznych, 1 miarki siarki oraz 1 miarki chlorku amonu (salmiaku) razem z gorącą wodą.(uprawnienia budowlane 2022)

Pozostałe rodzaje

 • Kit kamieniarski
  Kit kamieniarski wykorzystuje się głównie do sklejania płyt, okładzin kamiennych, zalewania szczelin oraz uszkodzeń w kamieniach.
 • Kit piecowy
  Kit piecowy jest mieszaniną szpatu ciężkiego (barytu) z kredą, kaolinem oraz szkłem wodnym.
 • Kit do rurociągów wodnych
  Można go wykonać samemu. Jak? Wystarczy zmieszać ze sobą rozcieńczony kwas siarkowy, 60 miarek opiłek żelaznych, 2 miarki chlorku amonowego i 1 miarkę siarki (kwiatu).
 • Kit do klejenia drewna z kamieniem
  Otrzymuje się go z kleju zwierzęcego oraz gipsu palonego.
 • Kit do klejenia celuloidu z metalami
  Powstaje poprzez zmieszanie 3,5 miarek kalafonii z 0,2 miarkami kamfory oraz rozpuszczenie w 6,5—7 miarkach spirytusu o mocy 96°.
 • Kit do łączenia różnych tworzyw.
  Otrzymywany przez zmieszanie 10 miarek tlenku ołowiu (PbO) z dwoma miarkami gliceryny.

Właściwości kitu

 • Kit kwasoodporny (uprawnienia budowlane kontakt)
  Istnieje kilka sposobów na uzyskanie kitu kwasoodpornego. Najprościej jest jednak zmieszać 10 miarek proszku azbestowego, 1 miarkę bieli barytowej (szpatu ciężkiego) z 10 miarkami szkła wodnego sodowego 40°Be.
 • Kit ogniotrwały
  Otrzymuje się go przez wymieszanie oraz utarcie 10 miarek braunsztynu, 5 miarek bieli cynkowej i 1 miarki boraksu sproszkowanego ze szkłem wodnym. Kiedy powstanie gęsta papa oznacza to, że otrzymaliśmy kit ogniotrwały.
 • Kit trwale plastyczny
  Wykorzystywany przede wszystkim w pracach dekarskich. Jak sama nazwa wskazuje – jest trwale plastyczny, więc nie zastyga.
 • Kit wodoodporny
  Szczególnie przydatny w stosowaniu podczas różnego rodzaju warunków atmosferycznych. Jak go otrzymać? Mieszamy 7 miarek wapna gaszonego, 2 miarki szkła proszkowanego, 2 oleju lnianego i 3 miałkiej mąki ceglanej.
 • Kit uszczelniający
  Jest to każdy z kitów, który służy do uszczelniania.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com