fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Kamień naturalny we wnętrzach

Kamień naturalny ceni się za swój niepowtarzalny wygląd i naturalność. Nawiązuje bowiem swoim charakterem do natury i ekologii. Takie podejście obecnie bardzo się ceni. Ten materiał wykończeniowy dobrze komponuje się z drewnem, szkłem i metalem. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

kamień-naturalny
kamień-naturalny

Różne zastosowanie kamienia we wnętrzach

Jednym ze sposobów wykorzystania kamieni we wnętrza są płytki, które nacięte są w niewielkich blokach. Dzięki temu można uzyskać efektywną ścianę lub wnęki i półki. Zamawiając kamień warto zwrócić uwagę na wykończenie krawędzi elementów. Mogą one być cięte lub frezowane, czy też nieregularne. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Popularne gatunki kamienia

Wśród popularnych gatunków kamienia wyróżniamy granity. Bardzo często wykorzystuje się go do celów handlowych. Ma strukturę ziarnistą. Występuje w wielu barwach, odcieni czerwieni, beżu, szarości, czerń, niebieskiego, zieleni, brązów, jest bardzo uniwersalny i trwały, odporny na zarysowania. Cechuje się szczególną porowatością.

Następnym popularnym rodzajem jest marmur, jest to kamień szlachetny, dekoracyjny i luksusowy, bardziej miękki niż granity. Jego niestety dużą wadą jest to, że szybko matowieje. Jest podatny na zaplamienia, szkodzą mu tłuszcze i kwasy, wymaga więc impregnacji(testy uprawnienia architektoniczne)

Wapienie to miękkie kamienie o dużej porowatości. Często stosuje się na okładziny, ale najpierw należy je zaimpregnować żywicą, silikonem, masą kamieniarską i wypolerować. Dzięki temu można ją łatwiej utrzymać w czystości i uzyskać efektywny wygląd.

Trawertyn jest kamieniem nadających się na ściany, obudowy kominków. Może być wykorzystywany w łazienkach, do wygładzenia powierzchni, jednakże trzeba ją odpowiednio wypolerować i zaimpregnować.

Popularny jest również onyx, półszlachetny, wyjątkowy kamień o mlecznym, miodowym wybarwieniu, może być półprzejrzysty, żyłkowaty, dzięki niemu możemy uzyskać naprawdę wyjątkowe efekty w pomieszczeniu. (program na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com