fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jednoczesne ocieplenie i docieplenie

Mieszkaniowe budownictwo w dużym stopniu wyróżnia się od budownictwa jakie funkcjonuje w zachodnich krajach (uprawnienia budowlane). Przede wszystkim ma tu miejsce technologiczna przepaść. Pomimo tej przepaści budowa jednorodzinnych domów wykorzystując do tego celu tradycyjne materiały stanowią normę, która sprawdza się u nas całkiem dobrze. Jednak większość takiego typu budownictwa opiera się na projekcie, który jest związany ze słupkami.

ocieplenie budynku
ocieplenie budynku

Czy tego typu budownictwo jest widoczne na terenie kraju?

Takie budownictwo ma zastosowanie w małych miasteczkach oraz na wsiach. Należy zaznaczyć jednak, że zmianie uległy aspekty technologiczne i w związku z tym nowoczesne technologie są dostępne także w naszym kraju. Obecnym trendem, jaki funkcjonuje w branży budowlanej jest tzw. docieplanie (program na uprawnienia budowlane).

Izolacyjny wskaźnik ścian

Właściwy sposób docieplenia pozwala na możliwość uzyskania większej cieplnej izolacji w budynku. W ten sposób poprawi się wskaźnik izolacyjności ścian. Świetnie sprawdzi się to w domu podczas ogrzewania budynku zimą, kiedy to odczuwamy spadek temperatury pomimo grzania. Najgorsza sytuacja może wystąpić, gdy chcemy ocieplić drewniany dom. Może to wpłynąć bardzo negatywnie na całkowitą strukturę drewna. W końcu drewno to materiał, który niekorzystnie znosi jakiekolwiek próby zewnętrznej ingerencji. Jeśli izolacja ścian zostanie niepoprawnie wykonana, to na ścianie pojawić się mogą grzyby, niebezpieczne dla zdrowia domowników. Stosując technologię opartą na słupkach, szansa na występowanie grzybów jest mniejsza. Możemy ją zmniejszyć także poprzez zastosowanie dodatkowego systemu, który jest powiązany z ocieplaniem sufitu oraz ścian (program egzamin uprawnienia 2021).

Kiedy wykonać docieplenie budynku?

Prace związane z docieplaniem budynku można rozpocząć wtedy, gdy fragmenty zawilgoconych ścian i fundamenty domu zostaną odpowiednio wysuszone. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ każda kolejno wykonana praca może zakończyć się nieodpowiednim sposobem przygotowania. W konsekwencji z czasem pojawi się wilgoć lub wynikną inne problemy. Warto już na etapie przygotowań zadbać o wysuszenie wszystkich potrzebnych elementów (pytania na egzamin ustny do uprawnień).

Zalety i wady ociepleń budynków

Ocieplanie budynku zapewnia większą oszczędność energii, trwałość elewacji. Można także wykonać ciekawą aranżację zewnętrznych ścian przy pomocy różnych systemów dociepleniowych. Ocieplenie domu jest także bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Dobre docieplenie ogranicza zużycie grzewczego paliwa. Jeżeli do docieplenia zastosujemy wełnę mineralną, to jej wadą jest wyższy koszt robocizny podczas docieplania oraz wyższa cena materiału w porównaniu ze styropianem. To na jaki materiał na docieplenie się zdecydujemy zależy głównie od ceny oraz pracochłonności w wykonaniu.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com