fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak zaprojektować piękny ogród?

Piękny ogród można uzyskać dzięki pomocy fachowców, czyli architekta krajobrazu ale również samemu można uzyskać niebywałe efekty jeżeli zasięgniemy porad fachowców. Warto śledzić najnowsze trendy w ogrodnictwie, a także pomysłowe rozwiązania techniczne, które wykorzystywane są właśnie na posesjach. (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Jak zaprojektować piękny ogród
Jak zaprojektować piękny ogród

Kolorowe skalniaki

Wiele osób decyduje się na skalniaki czyli ogrodowe formy z wykorzystaniem elementów kamiennych oraz roślinności, która w szybki sposób pokryje daną powierzchnię terenu. Aby ozdobić i  wzmocnić np. skarpy, czy nierówności terenu wykorzystuje się skalniaki, które dodatkowo wzmocnione są większymi kamieniami, czy skałami, a także drobnym kamieniem. Zazwyczaj na tych formach sadzi się rośliny, które idealnie pokrywającą powierzchnię ziemi. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

W celu wzmocnienia nierówności terenu, skarp, wykorzystuje się ażurowe płyty, które również stanowią dodatkową ozdoby w ogrodzie. Można również zakupić betonowe okręgi, w których można posadzić także małe drzewka lub kwiaty. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Warto w ogrodzie wydzielić różne sfery: sferę odpoczynku, gdzie będą znajdowały się np. meble ogrodowe, grill, hamak, czy basen; kolejno sferą będzie sfera zabawy, gdzie znajdują się zabawki np.zjeżdżalnia, huśtawki, trampolina. Kolejną częścią będzie sfera warzywniaka, gdzie gospodarz może zasadzić swoje rośliny, warzywa, owoce, kwiaty i swobodnie je uprawiać. Oczywiście ważna jest także sfera estetyczna, gdzie przede wszystkim będą dominować piękne kwiaty, skalniaki, ozdobne krzewy, wszystko to co ma ubogacić nasz krajobraz. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Atrakcyjne tarasy

Pięknie prezentują się tarasy wykonane z drewna  oraz dopasowane meble ogrodowe, pufy i hamaki. Wiele osób aby zwiększyć komfort odpoczynku, decyduje się na meble ogrodowe wyposażone w poduszki, miękkie siedziska. Bardzo ładnie wyglądają zasłony, które są dopięte do zadaszenia tarasów, wyglądają bardzo romantycznie i estetycznie. Przestrzeń na tarasie można ubogacić ciekawymi lampki, czy oświetleniami ledowymi. Ładnie wyglądają również lampiony, w których znajdują się tradycyjne świece. Dzięki nim stworzymy odpowiedni klimat i nastrój, zwłaszcza podczas ciepłych, letnich wieczorów. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com