fbpx
Przejdź do treści
program
Uprawnienia Budowlane

Jak ułatwić sobie pracę na wysokości?

Wykonywanie prac na wysokościach jest niezwykle trudne i niebezpieczne. Praca w takich warunkach z pewnością nie należny do komfortowej. Wykonywanie pracy tego rodzaju jest utrudnione. Ponieważ nie każdy ma predyspozycje do dostosowania się do takich warunków.(egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Praca na wysokościach opiera się głównie na zachowaniu odpowiedniej ostrożności i odległości od istniejących niebezpieczeństw. Dlatego taką pracę powinny wykonywać osoby posiadające uprawnienia budowlane. Ważnym aspektem jest to, że osobna na takim stanowisku powinna umieć korzystać z lin asekuracyjnych. Są to naturalne wspomagacze, umożliwiające pracę na różnych wysokościach. Do takich form pomocy przy pracach na wysokościach można zaliczyć również drabinę. W dzisiejszych czasach najczęściej korzysta się z drabin rozstawnych i przystawnych. Natomiast na placach budowy dominują przeróżnego rodzaju rusztowania. Wykorzystywane są zazwyczaj tam, gdzie nie sięgnie się za pomocą drabiny. Dlatego rusztowania dominują przy pracach remontowych.

Dlatego jeśli naprawiamy dach lub elewację najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie rusztowanie. To rozwiązanie umożliwia swobodne poruszanie i usprawnia prace remontowe.(szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Wynikające problemy

Prace na wysokościach to również nieuniknione problemy. Zazwyczaj aby wykorzystać sprzęt techniczny musimy zabrać go na górę. Dlatego do tego używa się najczęściej wyciągarki i dźwigu. Tak naprawdę to my decydujemy, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Ważne, że każda z tych możliwości zapewni odpowiednią pomoc przy wykonywaniu pracy na wysokości i w niemalże każdych warunkach.(materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

DARMOWY PORADNIK
Podejdź do egzaminu na Uprawnienia Budowlane

Z poradnikiem otrzymasz wypełniony wzór zbiorczego zestawu praktyk oraz inne dokumenty.

Odkryj wiele ciekawych informacji o promocjach i nie tylko…

Nie zwlekaj, zapisz się do darmowej listy użytkowników i otrzymaj od nas specjalnie przygotowany poradnik.