fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Piękno i prostota

Płytki imitujące drewno zrewolucjonizowały dekoracyjny świat. Okazało się, że w najbardziej problemowych pomieszczeniach, jakimi są np. łazienki możemy uzyskać efekt drewna. Płytki imitujące drewno są w pełni odporne na wodę i są niemal nie do odróżnienia w stosunku do naturalnego drewna. Okładzina ceramiczna łudząco więc przypomina czyste drewno.(uprawnienia budowlane) . Płytki imitujące drewno najczęściej mają kształt prostokąta. Jeśli chodzi o ich wygląd to różnią się między sobą długościami. Sama faktura drewna w całości przypomina drewno prawdziwe, dzięki wiernym odwzorowaniom słojów. Poznajmy je jeszcze lepiej! (uprawnienia budowlane program)

Jak układać płytki imitujące drewno?

Parametry techniczne

Decydując się na wybrane płytki, warto przyjrzeć się kilku ich parametrom, które są gwarantem ich pełnej użyteczności. Najważniejsze z nich to: (segregator egzamin ustny uprawnienia)

  1. Klasa ścieralności – kwestia bardzo istotna, ponieważ wszelkiego rodzaju brud przynoszony przez nas do domu wpływa na strukturę samej podłogi, więc w tym przypadku może zniszczyć strukturę płytki. Klasa ścieralności oznaczona jest symbolem PEI. Im większa wartość klasy tym jest ona odporniejsza na zabrudzenia.
  2. Nasiąkliwość – choć są odporne na wodę, wbrew pozorom płytki ceramiczne także mogą nasiąkać wodą, a ma to szczególne znaczenie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza. Współczynnik nasiąkliwości jest oznaczony wartością E – przykładowo płytki imitujące drewno do kuchni lub do łazienki powinny być oznaczone 3% absorbcją wilgoci.
  3. Antypoślizgowość – oznaczona symbolem R oznacza rodzaj faktury płytek, który zabezpiecza użytkowników przed ewentualnym poślizgnięciem.

Montaż okładziny

Jeśli chodzi o sam montaż – nie jest on szczególnie skomplikowany. Po stwardnieniu zaprawy klejowej usuwamy krzyżyki, a wilgotną gąbką czyścimy powierzchnię z pyłu. Kolejnym etapem jest fugowanie. Po fugowaniu powinniśmy przejść do zastosowania w miejscach problematycznych spoin silikonowych. To tego przeznaczone są fugi cementowe i epoksydowe. Ta druga z nich jest szczególnie odporna na zabrudzenia. Jeśli fugi zwiążą, należy je wyczyścić, jednak tutaj sposób czyszczenia także ma znaczenie, ponieważ powinno odbywać się pod kątem 45 stopni w stosunku do spoiny. I jak zawsze – na sam koniec impregnacja, która będzie zapobiegała wnikaniu brudu. (uprawnienia budowlane kontakt)

Jakie wybrać?

Do wyboru mamy dwa rozmiary płytek imitujących drewno – 30×60 cm i 10×60 cm. Są to bardzo duże rozmiary, dlatego ich montaż nie należy do najłatwiejszych. Przed samym zakupem płytek należy sprawdzić, czy są one równe i płaskie. Warto wiedzieć, że jeśli nie zwrócimy na to szczególnej uwagi, a któraś z płytek będzie nierówna – może nam szybko popękać. Co istotne i ważne – wybierajmy płytki od tego samego producenta, ale też z tej samej partii i z tą samą datą produkcji. Ważne jest to przede wszystkim ze względu na jakość płytek, ale także i pozwoli na wierniejsze odwzorowanie odcienia samych płytek.  (uprawnienia budowlane 2022)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com