fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Należy zainwestować w smar do zawiasów. Może to być olej silikonowy lub wazelina techniczna. To w niewielkich opakowaniach i aplikowane przez wyciskanie – bardzo wygodne w użyciu. Mona również użyć popularnych środków w aerozolu – WD-40 lub Inhibolu – dostępnych także na stacjach benzynowych.

Jak poradzić sobie ze skrzypiącymi drzwiami?
Jak poradzić sobie ze skrzypiącymi drzwiami?

Przygotowanie

W celu dostania się do wnętrza zawiasów unieś skrzydło drzwi, aby mogły się one rozsunąć. Podsuń listewkę pod skrzydło, żeby nie przytrzymywać go podczas smarowania. Podłogę pod drzwiami zabezpiecz folią, by niczego nie ubrudzić smarem.

Smarowanie zawiasów

  1. unieś drzwi w celu rozsunięcia zawiasów;
  2. wprowadź środek smarujący w powstałą szczelinę;
  3. wytrzyj nadmiar smaru, jeśli jest go za dużo i spłynął po zawiasach;
  4. opuść drzwi i wykonaj nimi kilka ruchów (zamknij-otwórz) w celu lepszego rozprowadzenia smaru.

Zawiasy można posmarować także bez podnoszenia drzwi, ale wówczas lepiej użyć preparatów o dobrych właściwościach penetrujących, np. WD-40. Takie środki dużo lepiej wnikają w szczeliny, wypierają wilgoć, a po odparowaniu tworzą cienką warstwę smarującą. Do opakowania najczęściej dołączona jest cienka rurka, więc bez problemu wstrzykniemy smar nawet w trudno dostępne miejsca. Należy uważać, gdyż drzwi za mocno szarpnięte do góry przy unoszeniu mogą się zsunąć z zawiasów. Ponowne założenie będzie problemem, ponieważ trzeba nałożyć zawias dolny i górny jednocześnie. To nie jest łatwa czynność do wykonania dla jednej osoby. Ponadto trzeba być przygotowanym na szybkie wytarcie nadmiaru smaru, gdyby spływał po zawiasach. Dobrze rozłożyć pod drzwiami kawałek folii w celu zabezpieczenia podłogi i mieć przygotowaną szmatkę lub papierowy ręcznik. Im rzadsza konsystencja smaru, tym więcej może go wypłynąć. Jeśli używamy smaru aplikowanego przez wyciskanie lub w aerozolu, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że może go wypłynąć więcej, niż potrzeba (zrobić z boku próbne wyciśnięcie, żeby ocenić, ile smaru i pod jakim ciśnieniem wypłynie). Ewentualne zabrudzenie ościeżnicy i ścian, zwłaszcza jasnych, może być później ciężkie do usunięcia.

Zamek drzwiowy

Po załatwieniu sprawy z zawiasami można przy okazji nasmarować zamek. Smaruje się ruchomą część zamka, naciskając jednocześnie klamkę, aby lepiej rozprowadzić olej. Po nasmarowaniu przeczyść zamek czystą szmatką w celu zebrania resztki oleju.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.