fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak pomalować sypialnię? – różne kolory i ich wpływ na samopoczucie

Jak wiadomo kolory mają wielki wpływ na samopoczucie domowników. Dlaczego każdy wybór powinien być dobrze przemyślany, aby barwy odpowiadały charakterowi i celowi jaki chcemy osiągnąć. Wiele barw pięknie prezentuje się, jednak może niezbyt korzystnie wpływać na nas i atmosferę panującą w domu.(egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)
Jak pomalować sypialnię

Kolor niebieski

Kolor niebieski ma właściwości uspokajające, sprzyja efektywnemu uczeniu się, wycisza. Niewątpliwie będzie polecany do pokoju, gdzie  dana osoba uczy się. Jednakże kolor ten w nadmiarze może stać się nieprzyjemny w przypadku sypialni.
Kolor niebieski warto w  sypialni przełamać ciepłymi barwami, np. kolorem drewna, beżami czy odcieniami piaskowymi.(testy uprawnienia architektoniczne)

Kolor zielony

Kolor zielony sprzyja również wyciszeniu, kojarzy się nam z naturą, z przyrodą. Zieleń niewątpliwie dobrze sprawdzi się w sypialni, bo symbolizuje bowiem harmonię, naturę, a nawet dobrobyt.

Oczywiście należy również zachować umiar w tej barwie, ponieważ zbyt duża ilość tego koloru, czy intensywność może powodować, że wpadamy w swoisty letarg, lenistwo i zmniejszoną chęć do działania. Warto również zastosować zieleń z dodatkami innych kolorów, by nie była ona tylko i wyłącznie jednym kolorem w sypialni.(programy do uprawnień budowlanych)

Kolor żółty

Kolor żółty pobudza do działania, jest to kolor optymizmu, entuzjazmu, powoduje zwiększoną pewność siebie. Jednakże zbyt duża jego ilość może powodować rozpacz, niezbyt dobry nastrój.W sypialni, czy w salonie warto wprowadzić ten kolor jednak w mniejszych ilościach np.  na dodatkach.(wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane)

Kolor pomarańczowy

Kolor pomarańczowy jest barwą pobudzającą i niestety w sypialni sprawdzi się tylko jako dodatek.Ściany pomarańczowe nie będą sprzyjać relaksowi, wypoczynkowi, będą cały czas wpływać na nasze pobudzenie, a nawet rozdrażnienie i zdenerwowanie. Należy więc uważać z tą barwą w nadmiarze.

Kolor czerwony

Kolor czerwony oznacza miłość, optymizm. W sypialni sprzyja namiętności, jednakże warto go zestawić z innymi kolorami, ponieważ nadmiar czerwonego pobudza do agresji.(testy uprawnienia architektoniczne)
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com