fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Jak dużo osób zdaje egzamin na uprawnienia budowlane

Wszystkie informacje dotyczące tego jak przebiegł egzamin danej sesji publikowane są przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. Na podstawie tych statystyk można zauważyć, że zdawalność egzaminu z każdym rokiem spada. (wybierz program na uprawnienia budowlane)

Największy problem zdającym sprawia egzamin pisemny. Niestety ponad 20% osób nie udaje się go zdać. Powodem tego zjawiska może być deregulacja zawodów oraz zwiększenie liczby pytań w bazie, z której korzysta Komisja Kwalifikacyjna. Natomiast jeśli chodzi o egzamin ustny poziom zdawalności nie uległ żadnej zmianie od 3 lat i wynosi 75%. (program na uprawnienia budowlane)

Ponadto na podstawie statystyk Polskiej Izby Inżynierów możemy zaobserwować spadek zainteresowania do zdobycia uprawnień budowlanych. Natomiast liczba pozytywnie rozpatrzonych wniosków pozostaje niezmienna. Daje nam to do zrozumienia, że sposób w jaki weryfikuje się praktykę zawodową do uprawnień budowlanych co roku jest taki sam. Warto zauważyć, że im więcej osób nie zdaje egzaminu, tym więcej musi przystąpić do jego poprawy. Pamiętajmy jednak, że jeśli uzyskamy pozytywny wynik egzaminu pisemnego jest on ważny przez 3 lata. Przez ten okres możemy podjąć niezliczoną ilość prób by zdać egzamin ustny. (program do egzaminu w wersji android)

Praktyczne wnioski z tego wypływające

Jest jeden bardzo ważny wniosek jaki dobrze jest wyciągnąć z podanej analizy. Otóż najbardziej efektywnym przygotowaniem do egzaminu pisemnego będzie nauka na podstawie poprzednich przeprowadzonych egzaminów. Czyli innymi słowy, najlepiej jest powtarzać przykładowe pytania, jak i przeczytać najważniejsze akta prawne. Da nam to gwarancję udzielenia pozytywnych odpowiedzi na nowe pytania. Dobrze jest skorzystać też ze specjalnej aplikacji, która da nam możliwość poćwiczenia pytań bardzo podobnych do tych, które spotkamy na prawdziwym egzaminie. (program do egzaminu na komputer)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com