fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Izolowanie podłogi przy zastosowaniu styropianu

Termiczna izolacja podłogi wewnątrz budynku jest tak samo ważna, jak docieplenie zewnętrznych elementów dachu i ścian. Brak izolacyjnej warstwy powoduje, że ciepło będzie „uciekać”. Ciepłe powietrze charakteryzuje się większą lekkością niż zimne, w związku z tym uciekało by ono do góry. Z tego względu bardzo ważną kwestią jest odpowiednie docieplenie poziomych przegród, jakimi są podłogi. Taka bariera skutecznie zatrzyma ciepło w danym pomieszczeniu. Nie zastosowanie izolacyjnej warstwy w podłodze sprawia, że izolacja cieplna zostaje w tym miejscu przerwana. Podłoga stykać się będzie bezpośrednio ze ścianą, i w związku z tym dojdzie do powstania termicznych mostków. Są to miejsca, gdzie nadmiernie ucieka ciepło. (uprawnienia budowlane program) 

Izolowanie podłogi przy zastosowaniu styropianu
Izolowanie podłogi przy zastosowaniu styropianu

Izolowanie podłogi przy gruncie

Ocieplenie podłogi znajdującej się na gruncie jest oczywiste i zrozumiałe. Każdy, nawet nie posiadający fachowej wiedzy wie, że przy samej ziemi jest zimno. Odpowiednio zastosowany styropian do izolacji musi wykazywać się odpornością  na nacisk. Takim styropianem jest m.in. DP CS PRO 100 od firmy Styropmin. Celem zastosowania takiego rodzaju styropianu jest sprawienie, że pomieszczenia, takie jak piwnice czy parter będą cechować się suchością i będą jednocześnie ciepłe. Liczy się tu nie tylko komfort związany z niższymi rachunkami za ogrzewanie, lecz również zdrowie osób zamieszkujących budynek. Zawilgocone budynki są dobrą pożywką dla rozwoju grzybów oraz pleśni, a te z kolei powoduje rozwój wielu chorób u ludzi.(uprawnienia budowlane segregator )  

Izolacja podłogi pod ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe do niedawna uważane jako luksus w domu, jest obecnie bardzo energooszczędnym rozwiązaniem. Dużo mniejszy poziom zapotrzebowania na energię przy wodnym podłogowym ogrzewaniu wynika z faktu, że jest ono niskotemperaturowe. Woda w połączeniu z grzewczym czynnikiem posiada niższy poziom temperatury, niż w przypadku zastosowania ogrzewania tradycyjnego. Dodatkowym plusem jest zapewnienie lepszego rozłożenia ciepła w pomieszczeniach, co wpływa na to, że średnia temperatura może różnić się nawet o poziom 2°C , niż w przypadku zastosowania tradycyjnych, zwykłych grzejników. Taki rozkład temperatury pozwala na to, aby czuć się w danym pomieszczeniu komfortowo. (uprawnienia budowlane)

Izolacja podłogi od hałasu

Mało osób tak naprawdę zdaje sobie sprawę, że wraz z izolacją podłogi, która oddziela parter od piętra, można otrzymać dodatkowe wyciszenie od hałasów.  (uprawnienia budowlane kontakt) Chcąc w ten sposób izolować poziome przegrody, stosuje się do tego celu akustyczny rodzaj styropianu np. Stropomin EPS T. Jego użycie sprawi, że wszelkie tupanie, stukanie czy bieganie będzie w dużo mniejszym stopniu rozchodziło się po budynku. Akustyczny rodzaj styropianu tłumi wszelkie uderzeniowe dźwięki, które wiążą się z użytkowaniem każdego domu. Warstwa styropianowych płyt z dodatkową akustyczną funkcją pozwala zapewnić bardziej ciche pomieszczenia np. biuro czy sypialnię. Obecna z nami pandemia wielu z nas wysłała na pracę zdalną. A cisza w domu podczas wykonywania pracy z pewnością pomoże w skupieniu wypełniać swoje obowiązki. (uprawnienia budowlane 2022) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com