fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Izolacja ścian od hałasu wykorzystując Leca® BLOK

Warto wiedzieć, które z norm wskazują wymagania odnośnie budowlanej akustyki oraz z jakiego materiału wykonać ściany, aby w budynku było cicho. Rynek nieruchomości wskazuje, że mieszkanie jest podstawowym produktem, który buduje się w bardzo dużych ilościach, i cały czas będą budować się kolejne. Obecnie społeczeństwo cechuje się mobilnością, co oznacza, że duża ilość podróży służbowych bądź rozwój zawodowy powodują, że coraz więcej osób często zmienia mieszkanie. Głównym wymaganiem klienta jest ciekawa lokalizacja mieszkania oraz komfort, który spowoduje, że będzie można spokojnie odpocząć w nim po pracy. Każdy w swoim mieszkaniu stawia przede wszystkim na spokój  i komfort w użytkowaniu. (uprawnienia budowlane kontakt)

Izolacja ścian od hałasu wykorzystując Leca® Blok
Izolacja ścian od hałasu wykorzystując Leca® BLOK

Wymagania stawiane podczas budowania mieszkań

Obecne budowanie mieszkań jest inne, niż miało to miejsce 20 bądź 30 lat temu. Wymagania klienta są coraz większe i inwestorzy starają się w pełni je zaspokoić(uprawnienia budowlane 2022). Kiedyś powiedzenie „ciasne ale własne” było adekwatne do sytuacji na rynku nieruchomości. Długie oczekiwanie na własne mieszkanie powodowało, że klienci brali to, co akurat było na rynku. Akustyka nie stanowiła dla mieszkańców problemu. Dopiero w roku 1970 pojawiła się norma, która wskazywała wytyczne odnośnie akustyki. Przestrzeganie normy było trudne do wykonania w związku z ograniczonym sprzętem do przeprowadzania odpowiednich badań poziomu hałasu. W 1999 roku wprowadzając nową normę zaczęto ją bardziej aktywnie wdrażać w życie. Obecnie obowiązujące normy z 2015 roku i 2017 podchodzą bardzo rygorystycznie do akustyki mieszkań. Deweloperzy często przed oddaniem budynku do użytku wykonują badania pod kątem izolacyjności akustycznej, aby uniknąć wszelkich ewentualnych reklamacji od klientów.(uprawnienia budowlane program)

Ściany budowane pomiędzy mieszkaniami

Od przeszło 20 lat w Polsce produkuje się systemy ścienne elementów Leca® BLOK. Bloczki keramzytobetonowe zawierają w składzie lekkie granulki keramzytu. Ma on porową wewnętrzną strukturę, które pomagają pochłaniać dźwiękowe fale z przegród. Takie właściwości pozwalają produkować lżejsze rodzaje elementów, niż w przypadku innych produktów, które posiadają identyczną klasę akustycznej izolacyjności. Ważną cechą keramzytobetonowych bloczków jest to, że można dzięki nim osiągnąć akustyczną izolacyjność wynoszącej ponad 50 dB, stosując bloczki o grubości 18cm.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Budowanie cichych pomieszczeń

Budowanie cichych pomieszczeń polega na stosowaniu elementów, które są przebadane w akustycznych laboratoriach. Głównym wymaganiem podczas budowania jest zachowanie szczelności wykonując prace związane z akustyką. Elementy zastosowane przy budowaniu cichych ścian muszą być odpowiedniej wytrzymałości, czasami muszą wykazywać się termicznymi właściwościami oraz powinny być ekonomiczne. Patrząc na akustykę stosowanych elementów powinny one posiadać odpowiednie parametry związane z akustyczną izolacyjnością od powietrznych dźwięków. Warto wziąć pod uwagę zarówno parametry, jakie są wymagane do wzniesienia odpowiednich ścian, jak i na parametry podawane przez producentów materiałów budowlanych. Takie rozwiązanie spowoduje, że ściany będą z pewnością stanowiły dobrą akustykę.(akty prawne uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com