fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Intensywne oraz ekstensywne zazielenienie dachu od firmy Bauder

Intensywne zazielenienie oferuje wiele projektowych możliwości. Przy jego poprawnym wykonaniu, taki dach można użytkować jak taras bądź ogród.   (uprawnienia budowlane segregator )  Można zastosować na nim trawę, ale także posadzić drzewa. Kiedy nośna warstwa wegetacji zostanie odpowiednio zwymiarowana, rośliny będą mieć odpowiednie nawodnienie i zaopatrywać się będzie je w odżywcze substancje. W takim wypadku warunki związane z rozwijaniem się roślin na dachu będą niemal identyczne, jak w przypadku ich rozwoju na gruncie. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na stabilność drzewiastej roślinności oraz na ewentualne negatywne wpływy na budynek, np. jak będzie wpływać odbite światło od fasady. (uprawnienia budowlane program) 

Intensywne oraz ekstensywne zazielenienie dachu od firmy Bauder
Intensywne oraz ekstensywne zazielenienie dachu od firmy Bauder

Ekstensywne zazielenienie dachu

Zazielenienie systemowe ekstensywne nie potrzebuje dużych nakładów związanych z pielęgnacją, ale jednak nie jest ono zupełnie bezobsługowe. Należy dokonywać na nim regularnego usuwania roślinności, jaka jest niepożądana oraz w razie potrzeby stosować nawóz. W przypadku tradycyjnego ekstensywnego zazielenienia podlewanie nie jest konieczne. W przypadku nowych zasadzeń w czasie, gdy występują susze należy zastosować awaryjne podlewanie. Jeżeli od momentu posadzenia do czasu, gdy po jednym albo dwóch okresach związanych z wegetacją nie pojawi się roślinność, jaka była pożądana, w takim wypadku należy powiększyć nakład prac związanych z pielęgnacją. Potem wystarczy wiosną oraz jesienią zadbać o pielęgnację, i to powinno być wystarczające. (uprawnienia budowlane)

Zielone dachy ekstensywne od firmy Bauder

Ekstensywne zielone dachy mają na celu stworzyć naturalną roślinność, przy jednoczesnym niewielkim powierzchniowym ciężarze oraz przy minimalnych pracach związanych z pielęgnacją. Roślinami w tym wypadku są różne typy rozchodników oraz zioła, które wykazują się odpornością na susze. Taka całość tworzy roślinne zbiorowisko. Przy takim systemie zazielenienia ustalono konstrukcje o typie wielowarstwowym. Mamy tu warstwy, które powstały ze względu na funkcje, jakie mają spełniać. Są to warstwa wegetacyjna, filtracyjna oraz drenażowa. Wegetacyjna warstwa ma za zadanie przejmować substrat mineralny z małym udziałem organicznych substancji. Substrat musi spełniać funkcję magazynowania wody oraz odżywczych substancji, aby móc zapewnić roślinności odpowiednią korzeniową przestrzeń do jej dyspozycji. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Komunikacyjna powierzchnia na zielonym dachu

Stosując wytrzymałe na ściskanie drenażowe elementy, można bardzo łatwo połączyć komunikacyjną powierzchnię na zielonym dachu w raz z jego zazielenieniem. Dużo wyższy poziom wymagań stawia się warstwowemu układowi w całej dachowej konstrukcji oraz budynku, w przypadku komunikacyjnych przejezdnych powierzchni. W takim wypadku musi zostać opracowany szczegółowy plan. Mówiąc o wysokości połączeń trzeba uwzględniać wymagania, które określają wytyczne odnośnie płaskich dachów. Przy zielonym dachu wysokość odniesienia stanowi krawędź górna substratu, a czasami warstwa żwiru bądź wykończenie powstałe z płyt. Wolne od barier przejścia należy oddzielne zaplanować. (uprawnienia budowlane 2022)  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com