fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

O czym trzeba pamiętać przy budowie domu?

Budowa domu to duże przedsięwzięcie (uprawnienia budowlane). Nie chodzi jedynie o względy finansowe czy formalności z nią związane. To również ogromny proces, jeśli chodzi o względy logistyczne i decyzyjne. Należy pamiętać o wielu rzeczach, między innymi o udogodnieniach potrzebnych do komfortowego funkcjonowania w nowym lokum. Do takich udogodnień należą między innymi instalacja grzewcza oraz instalacja sanitarna. (testy uprawnienia budowlane)

Ogrzewanie w domu jednorodzinnym

Instalacja grzewcza w domu jednorodzinnym jest sprawą rozpatrywaną wedle indywidualnych potrzeb i upodobań. Nie da się ukryć, że kiedyś dużą popularnością cieszyły się instalacje oparte na piecach zasilanych drewnem. Dziś, ze względów ekologicznych, drewno powoli jest wypierane przez pellet lub ekogroszek. Obecnie jednak największe zainteresowanie wzbudza jednak instalacja grzewcza oparta na gazie. Należy jednak pamiętać, że takie ogrzewanie wiąże się z pewnym ryzykiem fizykochemicznym. Gaz jest substancją o właściwościach łatwopalnych oraz wybuchowych. Należy również koniecznie wspomnieć, że gaz posiada wyjątkowo niebezpieczne właściwości duszące. Dzieje się tak wtedy, kiedy gaz połączy się z powietrzem. Trzeba więc zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe i, co najważniejsze, szczelne położenie instalacji gazowej. (testy 2020 uprawnienia)

Formalności związane z instalacją grzewczą oraz innymi instalacjami domowymi

Budowa domu powinna odbywać się zgodnie z przepisami budowlanymi, ale również z przepisami bezpieczeństwa. Dlatego też nawet położenie jakiejkolwiek instalacji – sanitarnej, elektrycznej, czy w końcu grzewczej – wymaga stosownych pozwoleń. Istnieją pewne normy dotyczące montażu systemów poszczególnych udogodnień domowych. I tak na przykład w przypadku instalacji gazowej, na uwadze trzeba mieć zabezpieczenie prowadzonych przewodów gazowych przed jakimikolwiek uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu maksymalnie zmniejsza się ryzyko zagrożenia związanego z jej użytkowaniem. ( program do egzaminu na uprawnienia na komputer )

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.