fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Instalacje w inteligentnym domu są tak stworzone, by mogły być kontrolowane przez centralny system obsługi oraz by mogły optymalizować pracę urządzeń. Dzięki odpowiedniej automatyce możemy dostosować pracę instalacji, a także urządzeń do naszych potrzeb, obniżać koszty zużycia energii, możemy wyregulować pracę kotła grzewczego, wentylacji, zaprogramować rozsuwanie rolet. Możemy w tym celu wykorzystywać telefony, w których wgramy odpowiednie aplikacje, tak więc możemy regulować pracę systemów domowych na odległość. (egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Wentylacja

Instalacja mechaniczna nawiewno-wywiewna wentylacji z rekuperacją może być wyposażona w automatykę, która dostosuje regulację pracy tego systemu. Dzięki temu możemy uzyskać oszczędności cieplną i energii elektrycznej. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Instalacje alarmowe

Instalacje alarmowe, a w tym czujniki, które są rozmieszczone po całym domu, centrala sterująca i sygnalizator na zewnątrz budynku współpracują ze sobą.

Wszystko to również możemy kontrolować za pomocą telefonu bądź pilota. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Kotły na paliwa stałe

Nowoczesne kotły z podajnikiem paliwa są regulowane przez mikroprocesory. Zazwyczaj są to modele na pelety, które mają wbudowane urządzenie zapewniające automatyczną kontrolę i regulacją spalania. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Większość źródeł światła w domach inteligentnych posiada czujniki. Dominują tutaj diody LED. Dzięki nim można uzyskać włączanie i wyłączanie światła albo też zmianę natężenia światła. Można sterować nimi za pomocą aplikacji,  za pomocą pilota lub poprzez ruch.

W niektórych domach wszystkie inteligentne instalacje podporządkowane są jednej centrali.

Ciekawa propozycja to również urządzenia, które podporządkowane są aplikacji w telefonie. Przykładem jest Robot, którym można sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie. Można ustawiać urządzenie na określoną godzinę, aby sprzątał  daną powierzchnię. Urządzenia takie mogą również stanowić jeden z elementów inteligentnego domu. Ciekawą propozycją są również termomiksy, czyli urządzenia, które po zaprogramowaniu również ułatwią nam wykonywanie różnych czynności związanych z gotowaniem. Opierają się także na zdalnym sterowaniu. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com